Afectiune neurologica?

16-10-2008
Madalina1990
Nu este medic/terapeut
Madalina1990
De ceva timp ma confrunt cu o problema.Am o stare de ameteala si o durere de cap aproape permanenta.Am consultat numerosi medici am facut ecografii peste ecografii, analize de sange.Mi s'au recomandat medicamente pt rinichi deoarece se credea ca de acolo pleaca... am luat numeroase tratamente, fara nici un rezultat, ba chiar am facut o gastrita hiperacida cu helycobacter +.Mi s'au spus foarte multe diagnostice cum ar fii o circulatie rea, anemie...Am citit despre simptomele unei tumori si ma cam regasesc... greata, voma (dar ele pot fi date si de gastrita), ameteli.Chiar nu mai stiu cui sa ma adresez :((.Intr'adevar sunt si panicata, dar panica vine de la neputinta de a gasi pe cineva care sa imi spuna ce am defapt.precizez ca am 18 ani. :(( Multumesc anticipat pt orice sfat
2 comentarii
0
16-10-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
la oftalmolog ai fost? poate ai probleme cu ochii care pot da stare de ameţeală şi durere de cap. de asemnea încearcă să dormi cât trebuie, să nu stai excesiv fără pauze în faţa calculatorului şi să ai un regim cât de cât sănătos...
0
16-10-2008, ora 00:00
Madalina1990
Nu este medic/terapeut
Madalina1990
am fost si la control oftalmologic... nu am probleme, nici tensiune la ochi.Si ai mei spun ca ar fi o anemie puternica, fiindca nu ma hranesc corespunzator, dar mi'e greu sa cred ca de 1 an ma chinuie doar o anemie.Multumesc mult pt sfat! >:D<
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •