Afectiune Lueta

27-05-2007
dani77
Nu este medic/terapeut
dani77
Intrebare similara cu cea a Raisei pentru care nu a primit raspuns. sper sa imi ofere cineva un raspuns.
Acum cca. 3 saptamani m-am trezit noaptea cu lueta imflamata alungita, plonjand pe limba. Senzatia era ca se deplasase de la locul ei, dar aceasta senzatie mi-a fost infirmata de medici care m-au asigurat ca este la locul ei dar ca este doar inflamata.
Am consultat 3 medici si concluzile au fost oarecum diferite si anume:
1. intoxicare
2. stres
3. consum lichide excesiv de reci care au provocat o paralizie locala a nervilor din zona respectiva, proces reversibil intr-o perioada de cca 10 zile.
Am urmat un tratament medicamentos cu Amoxicilina, Xyzal, Ketonal, Calciu Sandoz (5 zile) si mi s-a facut si o injectie in vena (la urgenta) contra intoxicatiei. In prima zi de tratament lueta nu mai era inflamata dar si-a pierdut din consistenta devenind foarte moale (ca o piele...vlasca) fiind in continuare mai lunga.
In prezent au trecut 3 saptamani de la intamplarea intiala iar lueta continua sa fie mai lunga si moale si sa ma deranjeze in gat. Alte simptome nu am (dureri usturimi etc etc)
Va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu un sfat in acest sens.
Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.