Adenopatie supraclaviculara = cancer?

12-08-2011
bianca_grigoras
Nu este medic/terapeut
bianca_grigoras
As avea o intrebare. Adenopatia supraclaviculara inseamna numai cancer? citesc pe internet numai asa ceva..si as vrea sa stiu daca o umflatura intre umar si gat inseamna adenopatie supraclaviculara si care sunt cauzele. Nu as vrea sa cred ca inseamna numai cancer. Multumesc
6 comentarii
0
12-08-2011, ora 17:58
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
nuuu, ce simti acolo(un ganglion, un nodul)???vezi tu, nu se poate pune diagnosticul pe forum, este absolut necesar sa fi vazuta de un medic.ai rabdare si nu te mai gandi la lucruri negative.sanatate.
0
12-08-2011, ora 18:22
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
O umflatura intre umar si gat poate si un lipom, asa cum are si unchiul meu.
O are de 17 ani, dr. de la Cluj i-a indicat s-o lase in pace si asa a facut.
E putin inestetic, dar, sanatatea e pe primul loc..si daca nu doare si nu creste...O parere: consulta 2-3 medici.
0
12-08-2011, ora 19:39
bianca_grigoras
Nu este medic/terapeut
bianca_grigoras
umflatura nu se vede, doar se simte cam cat un bob de mazare sau fasole. Si si doare putin. oi m-ati mai linistit putin ca eram f speriata pt ca pe net la adenopatie supraclaviculara nu scrie decat de cancer si atat, nimic altceva. Va multumesc si mai astept raspunsuti poate mai ies din starea asta.
0
12-08-2011, ora 19:43
bianca_grigoras
Nu este medic/terapeut
bianca_grigoras
Unchiul tau cum are umflatura? tare sau moale? ca iubitul meu o are cam tare si se simte la palpare doa.
0
13-08-2011, ora 08:52
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Bianca, ai un mesaj privat.O zi buna.
0
28-07-2013, ora 02:43
diadianaa
Nu este medic/terapeut
diadianaa
buna bianca, si eu tot cu asa ceva ma confrunt.ai fost la medic?mi ar placea sa discutam.mie frica si mie de cancer.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: