Acnee in urma unui tratament cu Prednison

02-04-2008
anca79
Nu este medic/terapeut
anca79
Am 29 de ani si in urma unui tratament cu Prednison m-am ales cu o forma severa de acnee: imi apar periodic cosuri rosii, dureroase care nu colecteaza nimic si stau pe fata cu saptamanile. Poate cineva sa-mi recomande un dermatolog bun? Sunt disperata!
10 comentarii
0
04-04-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un tratament homeopatic ar fi foarte recomandabil în cazul dv. Până atunci, nu mai luaţi cortizonice sistemice fără indicaţie medicală.
0
05-04-2008, ora 00:00
alexandra_88
Nu este medic/terapeut
alexandra_88
buna! daca esti din bucuresti ti-o recomand pe dna dr rozalia olsavszky. pe mine m-a ajutat foarte mult.succes
0
06-04-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca pentru a-ti recomanda cineva un dermatolog ar trebui sa stie din ce localitate esti.
0
07-04-2008, ora 00:00
anca79
Nu este medic/terapeut
anca79
Va multumesc tuturor! Sunt din Bucuresti! Alexandra poti, te rog sa-mi dai mai multe detalii?
0
08-04-2008, ora 00:00
alexandra_88
Nu este medic/terapeut
alexandra_88
mai multe detalii...nu stiu exact la c t referi dar am sa incerc.dak vrei sa stii unde o gasesti da un search p google si o sa-ti apara si date despre ea si unde sunt cabinetele(sunt 2 te duci la care ti-e mai usor sa ajungi, desi cred k e mai usor de gasit cel de la piata muncii).d c ti-am recomandat-o?eu m-am dus prima data la ea cam acum o luna si jumatate la recomandarea unei cunostinte de vreo 33 de ani care avut si ea pb s
0
08-04-2008, ora 00:00
alexandra_88
Nu este medic/terapeut
alexandra_88
mai multe detalii...nu stiu exact la c t referi dar am sa incerc.dak vrei sa stii unde o gasesti da un search p google si o sa-ti apara si date despre ea si unde sunt cabinetele(sunt 2 te duci la care ti-e mai usor sa ajungi, desi cred k e mai usor de gasit cel de la piata muncii).d c ti-am recomandat-o?eu m-am dus prima data la ea cam acum o luna si jumatate la recomandarea unei cunostinte de vreo 33 de ani care avut si ea pb s
0
08-04-2008, ora 00:00
alexandra_88
Nu este medic/terapeut
alexandra_88
si acum nu mai are deloc.sincer nu eram prea optimista pt ca mai fusesem la un alt dermatolog cu ceva timp in urma si mai tare mi-am agravat situatia, dar am zis sa ma duc totusi.vreau sa-ti zic ca in mai putin de o luna am scapat de cosuri.acum fac microdermabraziune ca sa scap de punctele negre si de cicatrici.vezi k mai am niste rasp date lui thedream citeste-le si p alea poate t ajuta si dak mai ai intrebari iti rasp cu placere.succes!
0
19-04-2008, ora 00:00
pakopak
Nu este medic/terapeut
pakopak
alexandra cum iti mai merge cu tratamentu de microdermabraziune
0
23-04-2008, ora 00:00
alexandra_88
Nu este medic/terapeut
alexandra_88
imi merge din ce in e mai bine.abia am facut a 2-a sedinta.cicatricile nu mai sunt asa vizibile si punctele negre mai putine.pana la sf tratamentului sper sa scap de tot.
0
25-01-2009, ora 20:25
sescu
Nu este medic/terapeut
sescu
buna alexandra_88, poti sa imi spui exact cum se numeste acea crema ? pls
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •