Acnee - 22 ani

01-04-2012
cherry_pie
Nu este medic/terapeut
cherry_pie
Buna seara,

Va scriu in urma unei stari de nervozitate ridicata din cauza problemei numita acnee... Am 22 de ani jumate si inca am probleme cu acneea. Am urmat sedinte de laser, am tinut dieta...dar tot nu reusesc sa scap. Am zile cand nu am niciun cos, dar apoi, dupa 3-4 zile, urmeaza o explozie pe pometi si barbie. Cosuri mici si multe intr-un singur loc... Am pete rosii multe, am usoare gropite...nu mai suport. Ce trebuie sa fac?!?! Doresc sa precizez ca atunci cand merg la cosmetica si imi epilez zone ale fetei (mustata) cu ceara...urmatoarea zi ma umplu de cosulete in jurul zonei sau pe zona. Folosesc de vreo 2 ani Brevoxyl cu gel spumant Ducray si am luat Laurina, anticonceptionale, iar acum iau Karissa, cele mai slabe, de 2 luni.
Astept o parere...orice.
Multumesc!
2 comentarii
0
03-04-2012, ora 14:15
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Buna,
Eu te sfatuiesc sa folosesti masca cu pudra de argila, este foarte buna si te scapa inclusiv de cosurile negre. Si crema DIACNEAL de la AVENE este foarte buna si arde cosurile, insa folosita prea mult arde pielea asa ca ai grija.
0
18-06-2013, ora 11:58
cometto
Nu este medic/terapeut
cometto
Buna ziua,

pentru toti cei care sufera de acnee (indiferent de tipul si gravitatea acesteia) pot sa va asigur ca exista un tratament care nu presupune ingerarea de pastile...
Acest tratament este vericat pe propria-mi piele si stiu ca este 100% real. Trateaza numai suprafetele pielii pe care se gaseste acneea.
Nu fac reclama niciunui produs, vreau doar sa intind o mana de ajutor celor care sufera de aceasta afectiune perversa, despre care se spune ca nu te omoara, dar care iti poate ruina viata.

Din moment ce nu pot lasa nici datele mele de contact va rog sa ma contactati prin intermediul acestui site.

Va doresc sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.