Acnee - tratamente fara rezultate

08-02-2008
user16115
Nu este medic/terapeut
user16115
sufar de asa numita boala "acnee"din anu 2 de facultate.Am mers la o gramada de medici din iasi dar nimik concret am facut injectiii dar tot degeaba am folosit produse naturale tot degeaba asa ca am gasit un medic in iasi pana la urma care ma ajutat.Am un an si jumatate de cand fac tratamentul asta dar fata mea tot naspa arata am fost si la ginecologie si la endocrinolog analize peste analize aaaa acu iau Roaccutane de 6 luni dar nu cred ca pot sa mai iau ca sunt sub greutate am 47 de kg dar fata mea tot naspa arata e uscata plina de cosuri ce sa ma mai fac nu stiu.Am luat si yasmin am incercat orice.Am pilozitate ridicata pe fata am facut cu laser 11 sedinte dar degeaba nu a picat parul tot la fel e off va rog ajutati-ma va roggg!!
4 comentarii
0
08-02-2008, ora 00:00
b_lumy
Nu este medic/terapeut
b_lumy
si fetita mea a avut probleme cu acneea dar de cateva luni foloseste produse de la forever pe baza de aloe vera si merge spre bine.daca vrei sa mai vorbim iti dau id ul meu.
0
09-02-2008, ora 00:00
Greece woman2
Nu este medic/terapeut
Greece woman2
nu cumva parul de pe fata e de la anticonceptionale?te cred ca incerci de ani sa-ti dispara acneea pt ca dermatologii din tara nu prea isi dau interesul in special daca nu le dai bani.
0
26-02-2008, ora 00:00
RazvanStefan2008
Nu este medic/terapeut
RazvanStefan2008
Buna ma numesc Savel si acum 3 saptamani sotia mea a facut facut o pareza faciala periferica stanga. A urmat tratament cu Milgamma, Pentoxi retard, Lyrica si Aspenter dar fara folos. Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu informatii despre un tratament care ar avea folos sau alte metode si medicamente mai eficiente.
0
25-03-2009, ora 00:04
roxanicaionica
Nu este medic/terapeut
roxanicaionica
Draga mea, din pacate si eu am problema asta si sincer nici eu nu stiu ce sa mai fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •