Acestea sunt simptomele unei sarcini?

18-09-2009
ina26
Nu este medic/terapeut
ina26
Am fost racita cu febra, tuse, etc la un moment dat intr-o zi parca ma dureau ovarele, in alta parca bazinul, rinichi si asa mai departe.am pus vina pe raceala si pe efectul psihic a sperieturii mele. Acum de raceala aproape am scapat dar inca tusesc si febra de 37, 5 mai am inca...dar azi parca imi simteam sanii sensibili...au fost zile in care nu m-am mai gandit la asta si nu am simtit nimic...oare toate aceste simptome sunt doar pe baza psihica, pentru ca sunt speriata? Riscurile sunt aproape nule..stiu ca mi-ati spus...au trecut 10 zile de atunci...maine cred ca merg sa imi fac niste analize de sange sa vad si eu ce probleme am. Am mai avut simtome dinastea si inainte dar pe rand cand aveam duiferite probleme...oare acum o fi doar pe baza psihica si acum nu am nimic? Daca gandesc problema la rece ma gandesc ca fara penetrare nu am cum sa raman insarcinata, dar daca imi pun iar toate problemele in fata, incep si ma agit iar. Daca imi fac analizele de sange o sa reiasa daca este vorba de asa ceva sau nu, si fara sa specific eu cauza analizelor? Sunt acestea simptmele unei sarcini sau e prea devreme pentru a avea simptome de genul?
5 comentarii
0
21-09-2009, ora 23:17
alexya89
Nu este medic/terapeut
alexya89
ina exact cum ai zis si tu "ma gandesc ca fara penetrare nu am cum sa raman insarcinata"deci daca nu ai avut relatii sexuale, mai ales neprotejate nu ai dc sati faci griji
0
23-09-2009, ora 00:25
bella87
Nu este medic/terapeut
bella87
aceeasi problema o am si eu, mi-a intarziat ciclu de 12 zile.am facut 2 teste surecheck si au iesit negative.Sunt virgina dar in urma cu 2 luni a fost un peeting cu ejaculare externa.sunt efectiv disperata, mai ales ca de la o vreme urinez foarte des.nu mai dorm noptile, Spune-mi te rog ?ce ai rezolvat?
0
23-09-2009, ora 18:52
alexya89
Nu este medic/terapeut
alexya89
bella87 nu iti face griji, o sa vina, mie mi-a intarziat 3sapt si aseara in cele din urma mi-a venit si eu am facut 2teste si au iesit negative, inceark kt d mult poti s eviti stresul k face rau, asteptam un raspuns s ne spui ce s-a intamplat, da?pwp si aveti grija d voi, s-ar putea sa fi racit si de aceea urinezi des si asta poate fi de asemenea cauza pt kre iti intazie sa stiii, iti recomand un control la medic desi nu suna bine, vam pwpat
0
20-11-2009, ora 20:44
ina26
Nu este medic/terapeut
ina26
nu am mai intrat de mult pe site...dar totusi ma gandeam sa va spun ca nu s-a intamplat nimic...ba chiar menstruatia mi-a venit mai repede cu cateva zile. Facusem doar o infectie urinara de unde apareau simptomele de care eu m-am speriat...acum realizez ca nu aveam de ce sa imi fac griji...dar atunci m-am cam stresat :-S. In final totul e ok
0
21-11-2009, ora 07:58
alexya89
Nu este medic/terapeut
alexya89
ma bucur mult sa aud k e ok ina, sper sa treaca repede si infectia ca sa te poti bucura de sarbatori, te pwp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •