Aceeasi intrebare: oare pot fi insarcinata?

09-04-2007
Mirror
Nu este medic/terapeut
Mirror
Va rog mult, ajutati-ma si pe mine cu un raspuns. Am 19 ani si am facut sex cu prietenul meu pe 15 si pe 20 feb. In luna februarie, ciclul mi-a venit pe 24, deci, teoretic, 15 era prima zi sigura, nu? Mentionez ca el nu a ejaculat in interior, desi stiu ca nu este o metoda contraceptiva potrivita, m-am bazat pe calendar. Cum spuneam, in feb am avut ciclu de pe 24 pana pe 5 martie. Dar in martie, nu am avut decat niste secretii putin abundente, maronii, in perioada cand trebuia sa am ciclu. Insa nu menstruatie! Deja mi-a intarziat mai mult de doua saptamani, iar ultimul test de sarcina facut cam la 12 zile la intarzierea menstruatiei, a iesit negativ. La fel ca si cele precedente. Si atunci.mie de ce nu imi vine ciclul? :( multumesc anticipat pentru raspuns
6 comentarii
0
09-04-2007, ora 00:00
bombolina
Nu este medic/terapeut
bombolina
Va rog mult, ajutati-ma si pe mine cu un raspuns. Am 19 ani si am facut sex cu prietenul meu pe 15 si pe 20 feb. In luna februarie, ciclul mi-a venit pe 24, deci, teoretic, 15 era prima zi sigura, nu? Mentionez ca el nu a ejaculat in interior, desi stiu ca nu este o metoda contraceptiva potrivita, m-am bazat pe calendar. Cum spuneam, in feb am avut ciclu de pe 24 pana pe 5 martie. Dar in martie, nu am avut decat niste secretii putin abundente, maronii, in perioada cand trebuia sa am ciclu. Insa nu menstruatie! Deja mi-a intarziat mai mult de doua saptamani, iar ultimul test de sarcina facut cam la 12 zile la intarzierea menstruatiei, a iesit negativ. La fel ca si cele precedente. Si atunci.mie de ce nu imi vine ciclul? :( multumesc anticipat pentru raspuns
0
09-04-2007, ora 00:00
bombolina
Nu este medic/terapeut
bombolina
Buna.am luat 5 luni Triregol dar din pacate luna trecuta in Martie am cam uitat de ele adica azi am luat maine am uitat.Ultima pastila a fost pe data de 26 Martie.Atunci a fost si ultima le-am intrerupt. Pe data de 31 Martie am avut menstruatie doar o zi si foarte putin. Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata ?Am dureri usoare la ovare si ma dor sanii foarte tare. Anul trecut am pierdut doua sarcini desi toti doctori me-au spus ca totul este an regula. Va rog sa ami dati un raspuns.Va multumesc.
0
12-04-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
cum sa fii insarcinata daca ai avut ciclu dupa actul sexual? avand in vedere ca ai doar 19 ani, e cel mai probabil sa fie niste dereglari hormonale. mergi la ginecolog sa-ti prescrie niste pastile. am trecut si eu prin asta.
0
21-10-2009, ora 19:21
ofilia
Nu este medic/terapeut
ofilia
buna.as avea si eu o nelamurire.trebuia sa imi vina cm in data de 18 dar na aparut.azi suntem in 21 si tot nimic.am facut un tes si a iesit negati.Nu am simptome doar o usoara durere a sanilor si puti capul.pot sa fi insarcinata_va rog sa ma lamuriti
0
24-10-2009, ora 16:28
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
ofilia, ai avut contacte neprotejate?
0
06-11-2009, ora 11:23
toffix
Nu este medic/terapeut
toffix
buna, am si eu cam aceeasi problema am avut un contact sexual acum 3 saptamani a folosit prezervativ doar ca s-a rupt eu am luat o pastiluta anticonceptionala a doua zi era prima oara cand s-a rupt asa ca nu prea stiam ce sa facem ameteli stari de voma nu am in schimb mi-a crescut apetitul si imi intarzie ciclul si luna trecuta a intarziat destul de mult dar nu aveam motive de ingrijorare numai tin minte data exacta stiu doar ca trebuie sa imi vina in primele 5 -10 zile parca totusi nu a venit si desi suntem inca in 6 sunt destul de speriata as putea fii insarcinata???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •