Abdomen umflat

22-12-2011
Corinutssa
Nu este medic/terapeut
Corinutssa
Buna seara! De cateva zile am observat ca abdomenul meu e umflat, poat sa trag burtica inapoi, nu cred ca este vorba de o sarcina, sper! Dar am o secretie urat mirosioare si mancarimi. Am facut'o cu prietenul meu si am 18 ani. cand imi umflu burtica parca sunt insarcinata in luna a 3 a, dar pana acum stopul mi a venit regulat, nush ce ar putea fi. Va multumesc mult! Sanatate!
3 comentarii
0
24-12-2011, ora 03:09
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Se pare ca "te-ai captusit" cu ceva...E cazul sa-ti faci control ginecologic+PAP+analiza secretiei. Altfel nu scapi si daca te tratezi singura risti sa devina ceva cronic, greu de tratat.
Acum esti femeie matura, ceea ce impune un control anual.
Daca iese la analize ceva transmisibil sexual, intreaba de tratament si pentru partenerul tau.
Poti sa-ti faci acasa si un test de srcina luat de la farmacie.
Sanatate!
0
25-12-2011, ora 00:59
Corinutssa
Nu este medic/terapeut
Corinutssa
Si cat costa, aproximativ, aceasta consultatie? ar putea fi vorba de cancer? Menstruatia imi vine de obicei ori cu 2 zile inainte sau cu 2 zile dupa fata de luna precedenta, dar nu cred k e vorba de sarcina deoarece mi a venit menstruatia. Multumesc, Sanatate!
0
25-12-2011, ora 01:21
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cu trimitere de la medicul de familie, cred ca e gratis. La clinica particulara poti intreba la telefon de fiecare. Probabil in jur de 1, 5 milioane vechi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.