Abces

26-01-2013
mihaelaoana
Nu este medic/terapeut
mihaelaoana
buna ziua vreau sa va spun ca am un fel de abces adica am o problema de mai mult timp la o masea din parte dreapata nu am tratato cum trebuia iar acum mi s-a umflat gingia si obrazul drept cam tare si as vrea sa stiu cum pot scapa de umflatura obrazului cat mai repede, am inceput sa iau de azi ospamox 1000 mg si sper sa imi treaca
2 comentarii
0
27-01-2013, ora 09:21
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Buna ziua!...multi au pus aceeasi intrebare si la fel de multi au primit acelasi raspuns: tratamentul cu antibiotic este benefic, dar nu rezolva in intregime problema ci o calmeaza ptr moment. Asa ca tot un drum pana la medic va pune capat chinului. O zi buna!
0
29-01-2013, ora 04:45
Mr. Sictireanu
Nu este medic/terapeut
Mr. Sictireanu
Din desaga leacurilor babesti (pentru ca vad ca nu ai in plan sa vizitezi un doctor) se mai adauga usturoiul pisat si pus pe gingia maselei si tinutul unei palinci inalta-n grade in zona cu problema.
Totusi, desumflarea zonei tine si de corpul tau, poti ajuta cu antibiotice usoare (care vor localiza infectia) si analgezice, printre care recomand: Nurofen Forte/Plus, Ketonal (cel sub forma de supozitor este mai rapid ca efect).
Preferabil ar fi ca dupa toata chinuiala asta sa te prezinti la un stomatolog. E pacat sa pierzi o masea din cauza unor frici trecatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul