A folosit cineva crema cu extract din melc?

05-09-2013
grammarnazi
Nu este medic/terapeut
grammarnazi
Buna ziua, as vrea sa stiu daca a folosit cineva crema cu extract din melc (indiferent de firma) si daca a observat rezultate in ceea ce priveste acneea. Multumesc :)
3 comentarii
0
05-09-2013, ora 17:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Cel mai corect este sa consultati un medic dermatolog pentru a va sfatui in aceasta metoda.

O zi frumoasa!
0
05-09-2013, ora 18:14
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
eu am folosit acum 2 ani o crema cu extract de melc, dar pentru niste cicatrici de la niste operatii. la mine n-a avut niciun efect. pentru acnee insa nu stiu... crema de galbenele cu propolis am auzit ca ar fi buna, dar cred ca depinde de la persoana la persoana. cred insa ca ar trebui totusi sa mergi la un dermatolog, el este cel mai in masura sa-ti spuna ce ti se potriveste.
0
05-09-2013, ora 21:04
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu am folosit dar iti pot spune ca rezultate impotriva acneei vei obtine cu anticonceptionale si dermatocosmetice.
Pilulele contraceptive ( anticonceptionalele) fac minuni in ceea ce priveste acneea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe față la adulți - cauze și tratament
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  • Spironolactona poate reprezenta o soluție eficientă pentru tratamentul acneei persistente la femei
  • Un nou răspuns pentru tratamentul eficient al acneei: nanoparticulele transportoare
  • Studiu investighează prejudecățile și stigma socială asociate cu acneea
  •