A folosit cineva Colonix?

03-03-2009
gabriel2009
Nu este medic/terapeut
gabriel2009
Buna seara,
Am nevoie sa stiu parerea dumneavoastra despre acest produs. L-am gasit doar pe internet si nu stiu persoane care sa il fi folosit. Dar site-ul pe care am intrat DrNatura.ro are o gramada de dovezi in imagini si relatari care ma fac sa ma gandesc sa il incerc. Mentionez ca sufar de constipatie, balonari, oboseala, kilograme in plus de cand ma stiu, stare generala proasta, lucruri care ma fac sa ma identific cu o persoana care are nevoie de acest tratament. Va multumesc!
4 comentarii
0
05-03-2009, ora 10:35
monica2009
Nu este medic/terapeut
monica2009
Buna, si eu am vrut sa incerc acest produs si am rugat pe cineva sa-mi aduca chiar din America si sa uitat la recomandarile scrise de americani pe internet despre acest produs dar nici unul nu lauda acest produs ca si la noi.S-a interesat si de la cineva despre produs si a zis ca este foarte daunator i-ti distruge toata flora intestinala, i-ti da dureri ingrozitoare de cap, si stomac, si nu numai ca i-ti distruge bacteriile rele din organism dar si pe cele bune.Am fost ieri la Plafar si am cautat un medicament pt.refacerea florei intestinale si doamna de acolo mi-a spus ca este foarte cautat si ca au fost multi care au trebuit sa-l ieie dupa tratamentul cu Colonx pt. ca le iera distusa flora intestinala.Nu stiu ce sa zic dar eu m-am razgindit in privinta lui.
0
08-03-2009, ora 11:02
radu.cata
Nu este medic/terapeut
radu.cata
Buna ziua, Pot spune ca am incercat produsul.Am 42 ani si am avut multe probleme de care am scapat in urma tatamentului cu Colonix. Am fost sceptic la inceput, recunosc, dar important este sa va tineti de el exact cum scrie in recomandari, altfel poate nu ar avea efectul dorit. Sunt pareri si pareri, dar eu sunt un exemplu viu si mandru ca am scapat de constipatie si ma simt si mult mai energic. Starea mea s-a schimbat asa ca va pot recomanda tratamentul. Foarte important este ca am obtinut si consiliere pe telefon in privinta tratamentului.Nu ascult oricum ce spun multe vanzatoare de plafar, pt ca totul este comercial inainte de toate, dar am o experienta cu acest produs si o impartasesc cu bucurie cu voi. As avea si produse despre care pot vorbi de rau si pe care le-am incercat, dar nu acesta este rolul meu aici.Va doresc multa sanatate!
0
22-05-2009, ora 23:44
bilak_petra
Nu este medic/terapeut
bilak_petra
In legatura cu programul Colonix, sunt la a doua luna a tratamentului si pot sa zic ca ma simt mult mai bine, l-am luat tot asa de pe internet si de cand am inceput sa-l iau mi s-a reglat scaunul, zilnic si de multe ori si de 2 sau chiar 3 ori pe zi, ce zic eu ca e un lucru foarte bun, in legatura cu abdomenul nu pot sa zic ca se vede vreo diferenta inca, dar poate ar trebui totusi sa ma pronunt doar la sf tratamentului, avand in vedere ca am terminat doar o luna de tratament.Eu nu cred ca poate sa dauneze cu ceva ca e facut doar din plante si fibrele sunt foarte bune pt constipatie, adaug ca fac si mult sport ce ajuta la mersul la baie...Eu zic ca nu prea e bine sa asculti de multa lume, ca parerile sunt impartite, sa te duci pe prima impresie care ai avut-o cand ai citit de colonix, eu asa am facut si nu imi pare au deloc.Va doresc multa sanatate.
0
18-02-2011, ora 10:57
ignalivia
Nu este medic/terapeut
ignalivia
Buna!
Si eu am folosit Colonix si am fost super multumita. M-am intoxicat cu multe antibiotice prescrise pentru vindecarea poliartritei, dar abuzul mi-a provocat candida, pe langa alte probleme, ceea ce priveste constipatia, crampe, balonari, dureri de cap, insomnie.
M-a ajutat sa-mi continuu viata in parametri normali. Sunt satisfacuta deoarece aceste produse fac ceea ce spun!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produse naturale pentru curățarea colonului (detoxifiere naturală)
  • Cum elimină corpul substanțele toxice?
  • Detoxifierea ficatului - o abordare științifică
  • Noi descoperiri legate de detoxifiere și prelungirea vieții
  • Detoxifierea corpului - metode, sfaturi și recomandări
  • Detoxifierea organismului - ce trebuie să știi
  •