AVORTUL

17-11-2009
ANNELIEZE
Nu este medic/terapeut
ANNELIEZE
Am facut un avort 12.10. dupa avor imi curgea in fiecare zi 2 - 3 picatur maroni dupa doua saptamani am inceput sa fac temperatur Dr de mi-a facut avortul era plecat din localitate si la recomandarea unui farmacist am luat antibiotic am luat 3 zile timp in care nu mi-a scazut temperatura decat a 4 zi cea in care am am uut sa dau si de Dr cu pricina care mi-a recomandat pe langa antibiotic sa fac si injectii cu ergomet 2/zi 5 zile la terminarea celor 5 zile adica pe 03.11 m-am dus la doctor ca tot imi mai curgea ceva maroniu explicatia pe care mi-a dat-o a fost aceea ca am uter retrovers si m-a chiuretat din nou am implinit 40 de zile de la ultimul chiuretaj si nu mi-a venit ciclu am revenit la Dr. nde a zis ca nu stie motivul si mi-a prescris GYNEASE 2/ZI si mi-a spus ca pot sa ma astep incepand cu a doua zi de tratament sa-mi vina ciclu am implinit 45 de zile si tot nu mi-a venit ciclu ce pot sa fac, din ce cauza nu vine, trebuie sa merg la alt Dr, sunt probleme serioase mai astept mult pana vine
1 comentarii
0
05-03-2014, ora 19:05
GyaGeorgiana
Nu este medic/terapeut
GyaGeorgiana
Buna ziua ! Am si eu o intrebare..Am facut intrerupere de sarcina pe data de 27.02 pe data de 01.03 am fost la control doctorul mi-a spus ca totul este ok.tin sa mentionez ca in primele 3 zile mi-a curs foarte putin sange iar dupa ce doctorul ma controlat jos am inceput sa am sangerari mai abundente...deja este a7-a zii in care am sangerari...nu foarte exagerate dar ma ingrijoareaza faptul ca am mai citit pe net si majoritatea spun ca sangerarile sunt in jur de 3-4 zile.Ajutati-ma va rog cu o parere..nu mi-asi dorii sa mai ajung la control :( imi este foarte frica.este primul avort si am reactionat foarte urat in timpul intreruperii de sarcina cu toate ca mi sa facut anestezie totala nu am simtit nimic, am fost foarte agitata pana m-am trezit din anestezie... doctorul mi-a spus ca am facut urat...Va rog spuneti-mi daca este ceva grav sangerarea aceasta.Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.