AVC ISCHEMIC

07-08-2011
MARIA BOGDAN
Nu este medic/terapeut
MARIA BOGDAN
tatal meu in varsta de 73 ani, a fost intenat in aprilie cu:AVC ISCHEMIC SYLVIAN STG, hemipareza dreapta, dizartrie, HTA IIC CIC, DZ TIP II.Dupa 14 zile se externeaza cu o stare ameliorata, cu urmarorul tratament:-zomen, tertensif, aspenter, siofor si bilobil.in iunie a trebuit sa-l internam iarasi, era ametit si prezenta dureri de cap si diabetul era dezechilibrat, reactie anxios-depresiva.La externare i se mai adauga betaserc si alprazolan, PT ca nu i se regla glicemia a trecut pe insulina, 12 unitati seara si 1 amaryl dimineta.Acum glicemia ii este 90 -98, dar iarasi se plange ca este ametit si de 3 zile il doare capul in frunte.Nu stiu ce sa mai fac cu el.unde sa-l mai duc.!!!Mentionez ca a fost internat la BLAJ, jud, ALBA.Acum i-a intrat in cap sa-l duc la CLUJ.Va rog sa-mi spuneti ce sa fac, daca este ceva normal sa fie ametit, ce-i cu durerile de cap? ce as putea sa-i dau pt ameliorare, va rog dati-mi un sfat.Aici i s-a facut CT craniu.si avem un neurolog tot de la CLUJ.Va multumesc din suflet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: