aticita cronica supurata

23-04-2014
angyyy
Nu este medic/terapeut
angyyy
Buna ziua, as dori sa stiu si eu daca aticita cronica supurata se poate opera daca urechea curge? sau mai intai se aspira se trateaza supuratia si dupa aceea se poate opera? ce tip de operatie presupune aceasta aticita si daca exista vreo sansa de reusita?? Cu ce ma ajuta pe mine operatia nu mai curge urechea dupa o astfel de interventie care sunt beneficiile?? specific ca am facut o audiograma si sunt pe la 50 dB pentru frecvente 125 -1000 Hz iar la 2000-8000 Hz sunt la 35 40 dB
4 comentarii
0
23-04-2014, ora 16:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ESte obligatoriu interventia..si cu cat mai repede cu atat mai bine deoarece este riscul ca acea infectei sa erodeze osul si sa faci o meningita
restul nu mai conteaza..riscuri.. s.a
e mai important acest risc de care iti spun...
0
24-04-2014, ora 10:08
angyyy
Nu este medic/terapeut
angyyy
Adica daca nu ma operez prea curand exista riscul sa mor?? despre ce fel de operatie e vorba? ce se face acolo?se extrage puroiu ??? se pune ceva?? nu exita riscuri la aceasta operatie avand in vedere ca din cate mi sa spus nu este o gaura mare ci una mica?? urechea o sa fie mai bine dupa acea operatie adica nu o sa mai curga??? si se poate face operatia daca urechea curge nu exita riscul suprainfectiei???ce analize trebuiesc facute inainte de operatie ??
0
24-04-2014, ora 21:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai un medic ORL.. care lucreaza in cliniac ORL..spital Universitar unde se fac asa gen de operatiii, dupa ce o sa vada urechea a micrscop..si dupa ce o sa faca investigatiile necesare o sa ti raspunda la toate intrebarile
in rest e timpn pierdut...
0
25-04-2014, ora 08:06
angyyy
Nu este medic/terapeut
angyyy
mersi mult de raspuns. numai bine sanatate!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: