dupa ce am mers pe jos, seara m-a luat o durere in partea dreapta

02-03-2010
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
Buna de o zi am fost plecata am umblat pe jos dar nu pot sa spun ca am umblat teribi, de mult... insa spre seara ma luat o durere in partea dreapta a abdomenului si ma gandesc ce poate fi am citit daca ar fi apendicele as voma greturi durere de nu stiu ce fel
ma gandesc si la durerea ovarelor nu ma doare cand urinez
daca as avea apendicita mar durea mai groaznic nu?:)
acum e a doua zi nu ma mai doare asa tare
astept sa vad ce se intampla
astept raspuns.
Multumesc foarte mult.
4 comentarii
0
03-03-2010, ora 17:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca durerea este in partea de jos a abdomenului, seamana a apendicita subacuta. Mananca mai lejer si pune in zona dureroasa punga cu gheata.va ceda, dar e posibil pe viitor, tot la mers sau alergat, sa te supere din nou. Cand ai timp fa o vizita unui chirurg.
0
03-03-2010, ora 17:51
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
Multumesc foarte mult m-am gandit ca ar fi ceva grav incat sa mi se scoata apendicita.
Nu ma mai durut pan acum am citit ca daca as avea apendicita durerile ar fi mult mai ingrozitoare
Mi s-a mai spus ca poate fi un un ovar marit si ma gandesc daca e adevarat.
cum se manifesta daca as avea un ovar marit?
si apendicita subacuta ce inseamna? ceva mai lejer...?
0
03-03-2010, ora 20:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Subacut inseamna o durere mai estompata, mai redusa, ce cedeaza la odihna si gheata. Inflamatia ovariana / anexita tot prin durere se remarca, poti face febra, ai dereglari de ciclu, perturbari ale sangerarii menstruale, dureri la contact etc..
0
04-03-2010, ora 16:17
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
multumesc foarte mult.! am sa mai scriu daca ma mai doare nu ma mai doare numai cateodata vreau sa vad daca trece dupa accea ma voi duce la medic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.