ASLO marit = sufocare - nici o solutie?

05-03-2010
anca_xshadow
Nu este medic/terapeut
anca_xshadow
buna, am 20 de ani si in iulie 2009 am facut un test ptr ASLO
iulie 2009 era 600, dupa 3 luni de moldamin am repetat testul a scazut la 450
octombrie 2009 era 450 dupa inca 3 luni cu moldamin era de 580.
in ianuarie am fost la doua laboratoare, la primul mi a iesit 580 iar la cel de al doilea 750(mentionez ca le am facut in aceiasi zi ) iar diferenta mi se pare foarte mare...
cu rezultatele am fost la medic si mi s a zis sa nu mai fac moldamin si sa imi scot amigdalele... asta e solutia?

~de la inceputul acestui an am senzatia de sufocare, cand respir mai adanc simt ca ma inec, tot timpul am senzatia ca o sa mi se opreasca respiratia si ma doare foarte tare in piept...~ toate astea am legatura cu ASLO?

+amigdalele nu mi le am scos
+exudatu e negativ
1 comentarii
0
18-09-2013, ora 22:36
radu07
Nu este medic/terapeut
radu07
Hei..Aceleasi probleme am si eu...m-am saturat de atatea injectii...m-am interesat pe google si am gasit un sirop numit "streptoccinum" dar trebuie recomandat de medic...sau o prietena mi-a spus ca, la fel moldaminul nu isi mai facea efectul iar un medic din iasi parca i-a recomandat tot niste injectii din bulgaria dar nu stiu cum se numesc...m-am lasat de coca cola, de tigari, de mezeluri, mananc mai sanatos, ma odihnesc mai mult dar... trebuie sa fac sapt asta iar ASLO si sunt 100% sigur ca iese la fel sau mai mult..daca ai aflat sau stii tu ceva..te rog contacteaza-ma.. -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.