ASLO 900

17-04-2010
increator
Nu este medic/terapeut
increator
Buna ziua! am o prietena care a facut analize de curand deoarece simtea periodic intepaturi in dreptul inimii. la rezultatele analizelor valoarea ASLO a depasit 900. Precizez ca varsta ei este de 15 ani si 10 luni iar la varsta de 7 ani a fost diagnosticata cu reumatism cardiac.doctorul ia spus ca acesta va trece odata cu varsta si sa nusi faca probleme. ia fost recomandat tratament cu moldamin, o injectie pe luna timp de 1 an de zile. In mnomentul actual urmeaza sa mearga si la cardiologie pe 22, apoi mai face o serioe de analize la bucuresti dupa data de 24. Daca cineva avizat isi poate da cu parerea despre acest caz il rog insistent sa o faca. Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
18-02-2011, ora 21:29
karrina_27
Nu este medic/terapeut
karrina_27
BUNA SI EU LA FEL AM AVUT DURERE SI AM SI MI-A IESIT ASLO 400.NU STIU CUM TE POT AJUTA EU AM FACUT SI EKG SI MIA ZIS K AM TRAHICARDIE SI CAM ATAT SI MIA DAT BETALOK ZOK SI MA LASAT DUREREA SI INTEPATURILE.MULTA SANATATE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici