ARTROSCOPIE GENUNCHI DREPT

23-03-2014
CRM25
Nu este medic/terapeut
CRM25
buna ziua vineri 20.03.2014 am facut si eu o intervenţie artroscopica la genunchi si asi vrea sa va prezint rezultatul 
artroscopie genunchi drept. condroplastie abraziva si termica a zonei cu defect cartilagions. sinvectomie totala. sectinonarea retinacolului femuro-patelar extern. sutura menisc corn anterior. 
ieri am iesit din spital ma simt bine, durerea e suportabila nu am voie sa calc pe picorul operat 2 saptamani. 
mi sa făcut anestezie rahidiana. 
dacă cineva doreşte sa ştie cât mai costat sau astfel de detalii puteţi lasă mesaj. 
vreau sa-l întreb pe domnul doctor cu ii se pare diagnosticul si cat va dura recuperarea dupa scoaterea firelor de sutura? 
2 comentarii
0
23-03-2014, ora 12:40
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
O astfel de situatie nu poate fi apreciata numai pe baza catorva termeni medicali descrisi de catre D-voastra, ci necesita cunoasterea situatiei clinice pre-operatorii, cunoasterea situatiei intra-operatorii si a perioadei post-operatorii, dar si cunoasterea datelor D-voastra personale: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, reumatologic-inflamatorii etc.
Cred ca cel mai logic ar sa puneti aceste intrebari chirurgului care v-a operat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
23-03-2014, ora 15:31
CRM25
Nu este medic/terapeut
CRM25
ori cum mulţumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.