APENDICITA SAU COLICI RENALE? As dori parerea unor medici

11-05-2012
AlexandraT
Nu este medic/terapeut
AlexandraT
Buna seara, in urma cu 2 zile m-am trezit brusc cu niste intepaturi in partea dreapta care se miscau ba inspre spate ba inspre picior, ba inspre sold, ba inspre ovare, pentru ca am resimtit si o stare puternica de greata am zis sa merg la urgente, precizez ca durerile nu sunt constante si nici puternice dar persista si inca sunt acolo! Acolo mi s-au luat analize din sange, urina, un control chirurgical si un ecograf abdominal complet! Medicii au spus ca este mai degraba o colica renala! La palpare nu am avut nicio durere din nicio parte desi intepaturile acelea persistau, la ecograf totul a fost ok, mi au descopert un chist ovarian stang de vreo 2 cm! Rezultatele analizelor de sange au fost urmatoarele, vi le spun pe cele modificate...
Nr.total leucocite 13.5
Nr neutrofile 10, 6
Bazofile 0.105
neutrofile% 79
limfocite% 14, 9
eozinofile% 0, 897
Distr, vol.eritrocitar 13, 2
vol, med trombocitar 5, 54
In urma analizelor medicul mi-a mai facut un consult chirurgical si mi-a spus ca ar fii vorba despre o infectie urinara usoara, la care s-ar mai pune colica renala si pe urma chistul, acestea ar duce la modificarea numarului leucocitelor si a celorlalte mici diferente! Mi a dat ofloxacin 7 zile si mi-a recomandat un control ginecologic! As dori sa stiu si care este parerea dumneavoastra de medici! Multumesc
1 comentarii
0
13-05-2012, ora 10:46
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Buna ziua.

Daca v-a vazut un chirurg si s-a exclus apendicita si alte probleme chirurgicale, mai raman problemele de rinichi si de ginecologie. La ginecologie se poate face o ecografie mai precisa. Ar trebui un examen de urina si urocultura, daca nu aveti deja. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.