Anexita dureri urgent

27-05-2015
patriciamaria
Nu este medic/terapeut
patriciamaria
Buna ziua!
Va scriu cu disperare, deoarece am incercat tot felul de tratamente si poate un posibil ajutor sau tratament alternativ ma poate ajuta.
Acum 3 saptamani aveam dureri groaznice in partea dreapta zona inferioara ( ovar, abdomen ) care se lasa usor pe picior si dadea o senzatie de amorteala in toata zona.
Am fost la medicul de familie deoarece am crezut ca am apendicita, insa nu.
Urgent am mers la ginecolog, mi-a spus ca am anexita intr-o forma destul de grava ( nu mi-a spus de care, bilaterala, metro etc ), mi-a dat drept tratament TAVANIC 500 mg, MELOXICAM supozitoare si NO-SPA.
In aproximativ 3 zile durerea s-a ameliorat, insa nu a disparut nici acum.
Dupa tratament am ajuns din nou la dna.Doctor, care mi-a spus ca nu mai este cazul de antibiotic si mi-a dat CARPICON supozitoare.
Durerea dispare si apare, insa cand apare, e groaznica.
In general simt dureri dupa urinare, in pozitia stand in fund si la mersul mult pe jos ( aproximativ 10 minute de mers ). Durerile sunt pozitionate, pe langa cele din fata, si pe fesa dreapta cu o usoara urcare spre mijloc ( spate ).
Va rog din suflet sa ma ajutati, pentru ca nu mai stiu ce sa fac ca sa pot scapa, sunt paranoica, speriata, am incercat DIUROSEPT ceai, nu functioneaza nimic, dispare si reapare.
MULTUMESC!
3 comentarii
0
28-05-2015, ora 17:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Niste analize pt urina ati facut ?
0
27-10-2019, ora 08:45
Mela38
Nu este medic/terapeut
Mela38
Bună ziua! Aveți un diagnostic? Ma confrunt cu simptome similare și nu mai știu încotro sa ma îndrept...
0
24-03-2022, ora 11:29
deliai
Nu este medic/terapeut
deliai
Buna ziua! Ați mai găsit o rezolvare la aceasta problema? Ma regăsesc in totalitate și am ajuns sa fac pana și RMN la propunerea medicului și totul pare a fi in regula din punct de vedere ginecologic. Ma puteți ajuta cu un sfat, va rog?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •