ANALIZE PENTRU FICAT

17-11-2014
costel costel
Nu este medic/terapeut
costel costel
Am facut analize pentru ciroza hepatica si au iesit cam mari. GGT =537, TGO =161, 60, TGP =102, ALBUMINA 50, 7, GAMMA =24, 3, TIMP QUICK =18, 2, INR =1, 73.. Mentionez ca am ciroza hepatica cu virus C, varice esofagiene gradul 2. Tratament SILIMARINA, OMEPRAZOL, URSOFALK, COAXIL, VEROSPIRON, PROPRANOLOL, SI LA NEVOIE BROMAZEPAM. As vrea sa stiu este grav ? Am 43 de ani si am ciroza din aprilie 2004. Ce trebuie sa fac sa aduc analizele cat mai aproape de valoarea lor. VA MULTUMESC !
1 comentarii
0
28-06-2015, ora 14:16
lachriss
lachriss
Buna ziua. Din pacate, lucrurile nu stau foarte bine. De vindecat, ciroza nu se va mai vindeca niciodata. Ceea ce aveti de facut este sa urmati tratamentul cu sfintenie (eu as fi recomandat in plus si Essentiale Forte - 2 cp x 3 ori/zi si la fiecare 3 luni perfuzii cu arginina si aspatofort timp de 7 zile), sa evitati cu desavarsire consumul de alcool, sa urmati un regim alimentar corespunzator si periodic sa va urmariti ecografic, deoarece complicatia cea mai grava in ciroza hepatica cu virus C este cancerul hepatic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.