AMETELI INEXEPLICABILE !! Ajutor ! Insolatie sau altceva?

05-08-2014
andreb
Nu este medic/terapeut
andreb
Buna !

Ma simt foarte, foarte rau. Zilele trecute am fost cu prietenul meu la mare, iar dupa 3 zile, mi s-a facut foarte rau. Am avut dureri in capul pieptului, arsuri, delir noaptea, ameteli puternice, aproape ca ametesc cu ochii deschisi, si adorm fara sa vreau din cauza ametelilor numai pot tine ochii deschisi, simt ca si cum se invarte cu mine pamantul ca intr-un carusel, si dureri de cap.De asemenea, imi simt corpul greu asa..Am avut si greata si stari de voma dar nu s-au concretizat in vreun fel.

Am fost diagnostica si cu anxietate acum o luna, nu stiu daca are legatura, si am mai avut dureri in capul pieptului...

Poate fi insolatie? ar fi deja a 3 zi, n-am tratat-o in vreun fel, si n-am exagerat cu soarele... acum sunt acasa, dar am toate simtomele de mai sus... Ametesc foarte rau si nu stiu de ce... Poate fi insolatie? ceva stomacal?
4 comentarii
0
05-08-2014, ora 22:49
andreb
Nu este medic/terapeut
andreb
de asemenea, am avut si noduri in gat, in perioada in care am avut si dureri in capul pieptului, si la cele de mai sus, se pot adauga si arsuri dar nu foarte puternice zilele acestea... si pot zice ca si convulsii, si vbeam noaptea ceva iar dimineata nu puteam sa mi amintesc ce am spus...si o obozseala excesiva...

in plus, noaptea daca ma trezeam stateam 10 secunde spuneam ceva si ma introceam pe partea cealalalta sa dorm..

Ma puteti ajuta va rog?
0
06-08-2014, ora 14:46
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ai fost diagnosticata bine deci uirmeaza tratamentul prescris pt anxietate ! Soarele e un factor stresor in plus, deci evita statul la soare mai mult de 5-10 minute !
Pentru stomac trebuie sa mai iei un ceai digestiv si un antiacid, care poate fi si o lingurita de bicarbonat in lipsa altor recomandari medicale !
0
06-08-2014, ora 17:21
andreb
Nu este medic/terapeut
andreb
astazi mi s-au intarit putin si sanii..putin doar si areolele sunt ok..ideea e ca nu cred ca am cum sa fiu insarcinata, cand ultima menstra a venit ok, dar sunt putin speriata.. poate anxietatea sa-mi dea stari de voma ? astazi am si vomitat o data..si sunt constipata de 3 zile
0
20-08-2014, ora 19:15
CristianCristian12
Nu este medic/terapeut
CristianCristian12
:)) ai stat sa vezi si daca esti constipata, Nu te mai panica, chiar daca esti departe de casa, orice oras are spital, YOLO, gandesti prea mult, prea multe detalii, opreste-te din gandit, si traieste, nu uita sa fii fericita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.