Ameteli si dureri de cap

09-12-2014
ionica_g
Nu este medic/terapeut
ionica_g
Buna ziua.Ma confrunt de cateva luni bune cu ameteli destul de puternice, dureri de cap, dureri infundate de urechi, durere partea stanga ceafa.Am facut tot felul de investigatii unde in urma unui ct am fost diagnosticata cu Ateromatoza cerebrala.Am apelat la un spital unde am facut iarasi tot felul de analize (analize care au iesit bine)dar eu tot ametesc, am aratat neurologuli respectiv ct facut si rmn in alta parte, si in urma rezultatelor analizelor facute am fost diagnosticata de cum urmeaza:AITrepetate in teritoriul vertebro-bazilar
Ateromatoza vertebrala si carotidiana cavernoasa.
Spondiloza cervicala cu radiculopatie bilaterala.
Hernie de disc L4-L5.
Sciatica dreapta.
Boala artrozica vertebro-periferica.Tulburare anxios-depresiva.
Dischinezie biliara.
Litiaza renala pe dreapta.In urma acestui diagnostic mi s-a recomandat ca tratament urmatoarele:Bilobil forte:Betaserc:Arlevert:CaMgZn:Coaxil(mi-a facut foarte rau.si l-am oprit)Anxiar:Celebrex:Omez:Paracetamol si Piascledine.Tin sa va spun ca tratamentul a fost inceput de pe data de 05.12.2014, simtomele sunt aceleasi.Intrebarea mea este, daca diagnosticul este corect si tratamentul este adecvat ?va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru a ma linisti, dat fiind faptul ca acum trei luni in urma am avut un alt fel de tratament la care dupa ce am inceput sa-l iau in doua ore am chemat salvarea.Mentionez ca sunt in varsta de 50 de ani.Astept cu nerabdare un raspuns din partea dv.A uitam sa va spun, nu mi s-a recomandat nimic altceva in afara de tratamentul pe care l-am scris.In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat.
Va doresc o zi buna.
6 comentarii
0
19-02-2015, ora 15:20
albuaurelia
Nu este medic/terapeut
albuaurelia
buna ziua, Pentru durere de cap puternica si repetata trebuie sa mergi la un neorolog bun si sa ceri sa faci o angiografie care arata exact si sigur situatia vaselor din cap care nu se vede nini la ct. nici la rmn. doar dupa aceea sa crezi altceva. vezi postarea mea din 06- 2013 la neurologie -FISTULA CAROTIDO- CAVERNOASA. sanatate grabnica.
0
23-02-2015, ora 13:58
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Parerea mea este ca asocierea bilobil-ului cu betaserc si arlevert nu este necesara. Este suficient doar Betaserc in doza corecta de 24mg x 2/zi timp de 1-3 luni.
0
23-02-2015, ora 13:58
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Antiagregant luati?
0
23-02-2015, ora 14:49
ionica_g
Nu este medic/terapeut
ionica_g
In atentia dl Dr.Macsuta.Multumesc pentru raspuns, in afara de medicamentele pe care le-am scris, altceva nu mi-au mai dat, iar de antiagrgant nustiu, ca nu mi-au dat.Va rog daca se poate pentru o consultatie si cat costa?
Multumesc.
O zi buna.
0
23-02-2015, ora 15:02
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
V am trimis detaliile care va intereseaza!
0
19-03-2015, ora 11:37
albuaurelia
Nu este medic/terapeut
albuaurelia
BUNA ZIUA. SCUZAMA CA INSIST DAR IN CAZUL MEU AU CREZUT CA AM, , MIASTENIA GRAVIS, , O BOALA DEGENERATIVA SI DACA NU FACEAM ANGIOGRAFIA SI URMAM ALT TRATAMENT CARE AR FII MARIT TENSIUNEA MUREAM IN 2-3 ZILE. VEZI CE FACI. MULTA SANATATE.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •