Ameteala, obosela, panica

05-01-2007
octavian
Nu este medic/terapeut
octavian
Nevasta mea sufera de un fel de dezechilibru al organismului.Acest lucru a aparut in urma cu 7 ani, in timul efectuarii unei sedinte de fizioterapie.La ultima sedinta a apucat-o o ameteala (nu se stie din ce cauza).Din acel moment viata lui nevastamea este un calvar.Analizele sunt bune dar permanent are ameteli(in acel moment se inroseste la fata), are o oboseala permanenta, bine-nteles deja urmate de atacuri de panica.Pot sa va spun ca a fost diagnosticata cu (sindrom premenstrual, spondiloza cervicala, are chisti de lambli, bila lenesa ), dar nu se stie din ce cauza se simte permanent rau.Va rog foarte frumos sa ne ajutati cu un diagnostic sau un tratament deoarece nu mai stiu la ce medic sa mergem.Efectiv nu are o viata normala, nu mai merge nicaieri singura de frica sa nu o apuce raul.Ne-am gindit si la dereglari hormonale.
5 comentarii
0
12-01-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
analize in ceea ce priveste anemia ati facut?incercati si sedinte de psihoterapie
0
04-03-2009, ora 18:20
mihaeladiaconu
Nu este medic/terapeut
mihaeladiaconu
si eu am aceleasi simtome ca ale sotiei dvs, dar doctorii nu mi-au pus nici un diagnostic pana acum.daca sotiei dvs doctorii i-au pus un diagnostic va rog sa veniti cu noutati pe forum
0
10-02-2010, ora 17:51
pleascaman
Nu este medic/terapeut
pleascaman
In aceeasi situatie ma aflu si eu, iar singurul raspuns dat de medici este acela ca, , aveti fierea lenesa, evitati grasimi, carne de porc, fumat, etc, ,.sincer imi este frica sa ma urc la volan, sau sa plec pe undeva singur.astept raspuns
VA MULTUMESC
0
16-02-2010, ora 15:00
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
nu spuneti insa ce ati gresit mult in trecut, asta ar fi de ajutor(boli psihice ar p fi daca in trecut ati ales spiritul lumii si nu pe Dzeu)(asta pt a elimina psihicele)(doar ea poate spune daca nu este psihic)(de ce alimente abuzati?), cum vreti sa deduca, daca nu au informatii, macar cele ce se cunosc.
0
29-04-2011, ora 18:34
pavallaura
Nu este medic/terapeut
pavallaura
am auzit despre un caz ca acesta la televizor.o femeie a inceput sa aiba ameteli dupa ce a zburat cu avionul.Se pare ca i s-a dereglat ceva la creier care tine de echilibru, ceva cu gravitatia, iar dupa mai multe controale la zeci de medici a fost int-un final diagnosticata cu, , sindromul debarcader". A stat multi ani asa pentru ca nici un doctor n-a putut sa-i spuna ce are.In caz de zburati cu avionul si apoi aveti ameteli luati in considerare si acest aspect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Cum recunoști atacul de panică?
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  •