Pot ramane cumva insarcinata? sunt extrem de panicata

11-02-2016
anonim420
Nu este medic/terapeut
anonim420
Buna seara/ziua :)

Am o mica problema : Eu impreuna cu iubitul meu de 2 ani am hotarat ca e timpul sa trecem la urmatorul pas : sexul.Amandoi eram vigrini dar stiam cam ce trebuie facut.
Eu de fel sunt foarte paranoica si am deseori atacuri de panica (exemplu acum) scriu acest subiect doar ca sa primesc confirmarea de la o persoana experimentata :)

In primul si in primul rand am folosit prezervative durex (extra sigure) si am verificat si dupa pentru a vedea daca este spart (nu era spart apropo).El nici macar nu a ejaculat dar am auzit ca poti ramane insarcinata de la preejaculare.

Evident ca inainte de insertie am facut putina "incalzire" si atunci cand am rulat prezervativul imi e frica sa nu fi ramas preejaculare uscata pe mana si cumva sa inca fi ramas pe prezervativ.Tin sa mentionez ca a durat cam 5-7 minute daca nu mai mult ca sa bage penisul inauntru din moment ce eram virgina.(nici macar nu l-a bagat pe tot, abia 3 patrimi din el sau chiar jumate si de asemenea a curs sange)

In al doilea rand, am o aplicatie pe telefon care imi arata cand ar trebui sa imi vina ciclul si perioadele de ovulatie.Am verificat aplicatia in seara de dupa act si imi arata ca in ziua cu pricina eram in ovulatie si chiar nu stiu ce sa fac.

Pot ramane cumva insarcinata? sunt extrem de panicata.
Rog mare seriozitate.
Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici