AJUTOR!sunt disperata am secretii maronii de o luna

23-04-2008
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna!nu stiu ce se intampla cu organismul meu.de cateva luni am o secretie maronie.am fost la doctor am facut papanicolau, mi-a luat secretia am facut dozarile hormonale.toate sunt ok, doar ca am candida, iar acum am avut secretia maronie de pe 4 luna asta care ma tinut pana pe 15 pt ca mi-a venit menstruatia, iar acum o tine langa cu secretia asta maronie care nu stiu ce e si nu stie nimeni.prima data am fost la ginocolog pt ca ma tine mens 9 zile si a vrut sa imi dea anticonceptionale sa mi-l regleze, iar eu nu am vrut pt ca eu incercam sa raman si incerc in continuare si mi-a det sa iau utrogestant am luat cateva luni si mi-se reglase, dupa care am suferit un accident de masina si mi-sa dereglat din nou, si iar mi-a det sa iau utrogestan dar problema e ca nu mi-sa mai reglat ci mi-au aparut secretiile maronii.am renuntat la utrogestant si am facut dozarile pt ca am crezut ca am prea mult progesteron dar au iesit bine.acum iau pt prima data anticonceptionale jeanine si tot ma tinut mult si tot am nenoricitele alea de secretii care nu imi dau pace.trbuie sa le iua timp de o luna.va rog din suflet sa m, a ajutati cu o informatie cu orice, chiar am ajuns la capatul puterilor si simt ca nu mai pot si imi este frica.am uitat sa spun ca am 20 de ani
7 comentarii
0
25-04-2008, ora 00:00
me_pink
Nu este medic/terapeut
me_pink
Uite, eu iti sugerez sa mergi la un control ginecologic, la o echografie abdominala, pentru ca este posibil ca acolo sa se vada ceva. Si incearca si alt medic fata de acesta la care ai fost acum, poate se pricepe mai bine. Nu te da batuta pentru ca exista o rezolvare, fi fara grija! Trebuie doar sa nu te panichezi, sa fi tare si sa incerci pana vei gasi rezolvarea...pentru ca te asigur ca ea exista!
Sanatate si numai bine!
0
27-04-2008, ora 00:00
Carolyna
Nu este medic/terapeut
Carolyna
buna Roxy;) sa inteleg ca secretia maronie a aparut dupa ce ai luat niste anticonceptionale?daca da, eu am mai citit pe alte site-uri despre problema asta...am inteles ca este vorba de acomodarea organismului cu tipul de anticonceptional...se numeste spotting...iti sugerez sa cauti pe google despre SPOTTING.Sper sa te lamuresti.Pupici!
0
27-04-2008, ora 00:00
Carolyna
Nu este medic/terapeut
Carolyna
http://dictionar.romedic.ro/Spotting incearca sa intrii aici si sa citesti ce scrie despre spotting.este tot de pe site-ul romedic.;) sper sa te ajute sugestiile mele.
0
09-05-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna!va multumesc ca imi sunteti alaturi.secretia o am de cateva luni, iar luna trecuta am luat anticonceptionale.am avut secretia de pe 4 aprilie pana pe 15 aprilie pt ca mi9a venit menstruatia si care a continuat cu secretia maronie pana pe 29, iar acum am terminat de luat anticonceptionalele pe 6 luna asta si mi-a venit mens pe 8 dar tot asa inchis este.sa vad cat ma tine de data asta si cum se manifesta.cand vad secretia ma apuca o depresie urata de tot pt ca nu stiu ce sa ma mai fac si nu stiu cand ma fac si eu bine mai ales ca imi doresc un bebe neaparat.saptamana viitoare ma duc la un alt medic este francez cica este bun, la cat de dificil este organismul meu ma indoiesc ca ma va face bine.nu mai am incredere in nimic si in nimeni, dar totusi voi incerca
0
15-07-2008, ora 00:00
fanga
Nu este medic/terapeut
fanga
buna fetelor, sunt noua si am si eu nevoie de ajutorul vostru.
folosesc jeanine de 1 an, pana acum nu am avut nici o problema dar luna aceasta am terminat folia si... nu mi-a venit ciclu. nu am uitat niciodata sa iau pilula si acum mi-a intarziat o saptamana si nu stiu ce sa fac.va multumesc
0
18-07-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna
cred ca ar fii cel mai bine sa te duci la medic
sau sa mai cauti pe net.eu am luat jeanin doar o luna ca nu aveam un cm regulat si acele secretii de care vb mai sus, dar acum sunt fff bine.mai poate fii vb de o dereglare hormonala.asteapta sa vezi luna viitoare sa vezi cum si ce fel si dak dak nu se regleaza te duci la doctor.eu zic sa nu intrii in panica, dar mai este o posibilitate sa fii gravida asta dak nu ai folosit prezervativ, ca mai sunt si cazuri deastea
0
18-07-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
de ce nu iit faci un test de sarcina si scapi de o grija.sunt sanse 1% sa fii insarcinata niciodata sa nu spui niciodata e o posibilitate.spar totusi pt tine sa nu fie decat odereglare horonala, dar sa nu fie grava.bafta pe inainte
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: