Ajutor... Infectie

25-06-2007
coryy25
Nu este medic/terapeut
coryy25
va rog tare mult daca ma puteti ajuta! fac infectii urinare repetate, desi acord importanta deosebita igienei intime. folosesc si irigator, ceai de musetel sau apa calduta cu bicarbonat. acum exista sansa sa fiu insarcinta, si am facut un examen de urina, in care mi s-a spus asa
sg-101 ph-6 leu-500/ul nit-pozitiv, pro-negativ, glu-negativ, ket-negativ, ubgnegatic, bil-negativ, ery-10/ul
-frecvenbta flora bacteriana, frecvente lucocite izolate si in pancarde/camp, 4-5 hematii/camp. urolcultura e gata deabia in cateva zile. medicul de fam e in concediu... ce pot sa fac? imi doresc copii tare mult, si am luat 3 capsule urinal. e rau? am folosit si crema macmiror complex in exterior. ceai foarte mult, dar nju vad nici o diferenta. va rog din inima sa ma ajutai..multumesc
1 comentarii
0
25-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Infectia urinara nu se face daca nu acorzi o importanta igienei intime ci mai degraba ca te-a prins curentul, poate porti pantaloni cu talie joasa, esti mai sensibila...Iti trebuie tratament medicamentos si nu spalaturi!Du-te la o policlinica cu plata daca medicul de familie e in concediu!Parerea mea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.