AJUTOR, URGENT! Am nevoie de o parere specializata, sunt foarte speriata!

14-09-2012
bianca2121
Nu este medic/terapeut
bianca2121
Buna, am si eu o nelamurire si am nevoie de o parere cat mai sigura. Mi-a venit menstruatia pe 31 a lunii, iar in urmatoarea luna pe 26..pe 31 mi s-a terminat, dar am avut contact sexual imediat pe 1, luna asta..Nu a ejaculat in mine, dar nu am folosit prezervativ. Temerea mea este ca am auzit ca poate ramane pe canal sperma care poate iesi prin lichidul ce se elimina inainte de ejaculare. Am stat linistita cu gandul ca a fost imediat dupa menstruatie si nici nu a ejaculat, dar ideea asta am citit-o pe internet si m-a speriat destul de tare. Pe 13, luna asta, am avut o mica sangerare, cam doua picaturi de sange, era rosu (am inteles ca e importanta si culoarea) si iar..dupa zvonuri am inteles ca poate fi un semn ca sunt insarcinata...sau pur si simplu urmeaza menstruatia. Sunt confuza si speriata, am nevoie de un sfat de la cineva care stie sigur daca sunt in siguranta sau nu. Stiu ca ar trebui sa astept pana cand ar trebui sa vina menstruatia, dar sunt foarte speriata si am nevoie de o parere care as ma linisteasca. SI bineinteles, sunt constienta ca nu a fost bine ca nu am facut sex protejat, a fost prima oara cand am facut greseala asta..si e invatatura de minte. Dar va rog, am nevoie de o parere, cat mai urgent!!!

Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
14-09-2012, ora 14:48
bianca2121
Nu este medic/terapeut
bianca2121
Si inca o completare: am 19 ani, iar menstruatia a fost mereu regulata, cel mult dereglari de 3-4 zile maxim.
0
14-09-2012, ora 15:25
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Nu erai in perioada fertila, asa ca sansele sa fi ramas insarcinata sunt infime.Poti face un test de sarcina, la 2 -3 saptamani dupa contactul sexual, dar nu cred ca esti insarcinata.
0
15-09-2012, ora 00:15
bianca2121
Nu este medic/terapeut
bianca2121
Multumesc pt raspuns, sper sa fie asa. Deocamdata astept pana in ziua cand ar trebui sa vina, sper sa fie totul bine.
0
24-09-2012, ora 00:59
bianca2121
Nu este medic/terapeut
bianca2121
astazi mi-a venit cred menstruatia dar nu sunt sigura pentru ca pare sa se fi oprit, am sangerat doar putin, este normal asa ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •