AJUTOR!!!!! usturoi pe cos

22-04-2010
ginutza_18
Nu este medic/terapeut
ginutza_18
Buna seara ! Am facut o mareee prostie.mi-am pus usturoi pe un cos deoarece am citit pe internet ca o sa treaca cosul mai repede... am lasat usturoiul pe fata cam 15 min, l-am fixat cu ajutorul unui plasture pe cos...m-am clatit cu apa calda si am folosit produsele de ingrijire pe care le folosesc mereu, seara si dimineata. In momentul in care am pus pe cos usturoiul a inceput sa imi arda pielea (eu am crezut k este normal).Dimineata insa dupa ce am folosit iar produsele de ingrijire de la nivea visage si nivea young. geluri de curatare. am observat pe fata o mare pata..ca o arsura umflata si urata exact in locul unde a fost feliuta de usturoi...si acum nu stiu ce sa mai fac (mai bine ramaneam cu cosul )...mi-am pus comprese cu musetel dar nu cred ca o sa treaca prea repede in ritmul asta. Este bine daca pun un pic de fluocinolon pe iritatie ? sau imi va agrava iritatia ?
1 comentarii
0
22-04-2010, ora 21:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cumparati tinctura de galbenele si pune diluata cu apa 1:5 mereu un pic pe pata.
Cumpara si remediul homeopat Calendula CH12 de la farmacie si suge cate op granula de 2 ori pe zi timp de cateva zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.