Durere, senzatii in interiorul buricului

04-09-2015
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Buna seara!Acum 3-4 luni ma jena ceva la buric, ma durea, ma ardea un pic, ma durea si in capu'pieptului si simteam o mica usturime la buric in interior.Am fost la un doctor pediatru acum 2-3 luni si m-a consultat si ea si dr.chirug.Am facut ecograf si totul a iesit bine, am facut si examenul coproparazitologic si am facut si analize de sange.La examenul coproparazitologic mi-a iesit ca am rare oua de Ascaris si rare chisturi de giardia.Mi-a dat tratament si l-am terminat acum 2-3 luni dar tot ma mai doare si din cand in cand imi trece.Cand ma spal si pun apa calda pe buric sau cand alerg nu ma mai doare.Am avut si regim de tinut cu toate ca nu l-am prea respectat.Ce pot sa am? Se poate sa nu fi disparut acesti paraziti deoarece nu am tinut regimul?Din cauza acestor paraziti ma poate durea buricul?De ce cand nu ma mai gandesc la buric nu parca nu ma mai doare?Poate sa ma doara din cauza ca ma gandesc prea mult la el?
6 comentarii
0
07-09-2015, ora 15:36
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Cred ca ati putea primi un raspuns corespunzator daca ati posta aceasta intrebare la alta rubrica.
0
09-09-2015, ora 13:32
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Am postat aici deoarece m-am gandit ca poate fi ceva pshiologic!Adica din cauza ca ma gandesc la el sa se poata sa ma doara!
0
09-09-2015, ora 21:34
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Este foarte posibil sa va induceti durerea cu puterea mintii. Dar de ce ati face asta constient in continuare?
0
10-09-2015, ora 11:45
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Nu stiu!Cum pot sa fac sa nu ma mai gandesc?
0
10-09-2015, ora 18:13
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Apelati la un psihoterapeut ca sa va invete cum. Cateva sedinte va vor fi utile ca sa deprindeti noi abilitati cognitive.
0
03-11-2015, ora 11:21
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Intr-adevar poate fi vorba despre o somatizare. Dar mai intai mergeti sa va faceti din nou analizele si daca parazitii au disparut apelati la un psihoterapeut care sa va ajute sa scapati de aceasta problema.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul