AEROSOLI APARAT

10-02-2011
dnd76
Nu este medic/terapeut
dnd76
Buna ziua, cu riscul sa repet poate intrebari de mai sus, va rog frumos daca se poate sa-mi ziceti pt copilul de 4 ani ce se foloseste si cat in aparatul aerosoli atunci cand tusea este seaca si atunci cand tusea este productiva.Va multumesc mult !
Alta intrebare: copilul a avut gripa, tuse, febra mare, intr-o saptamana am pus-o pe picioare fara antibiotic, cu trei sedinte de aerosoli pe zi( 2 ml ser fiziologic, 1 ml prospan), un sirop de tuse si un sirop pt ameliorarea cailor respiratorii, fara pic de antibiotic. Pt mine a fost ca un miracol sa vad ca a scapat de gripa fara antibiotic( la febra mare i-am dat nurofen sirop)
La doua zile dupa ce am intrerupt orice fel de medicatie a inceput din nou sa tuseasca, are o tuse seaca care vad ca este tot mai deasa, mai nou incepe sa curga putin nasul.
Cand am intrerupt medicatia nu mai avea absolut nimic, ce credeti ca sa intamplat de a revenit tusea? unde am gresit?
Pt ca am gemene si daca raceste una, raceste si cealalta si tot asa... sunt f atenta la cele mai mici simptome de raceala, imi este greu psihic sa le vad tusin, ca nu pot sa doarma etc.
Multumesc frumos
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.