ADENOPATIE SI TOXOPLASMOZA

16-12-2012
MELA2008
Nu este medic/terapeut
MELA2008
Buna ziua. Am 34 ani si din 2008 am fost depistata la un control in timpul sarcinii de toxoplasma. Nu auzisem pana atunci de asa ceva, am urmat 3 ani tratamente cu Rovamicina si daraprim in cure de 21 zile, am fost la numerosi medici infectionisti, parazitolog. Valorile toxoplasmei IgM, IgA si IgE sunt aceleasi. In 20011 am nascut si de atunci am lasat balta aceasta problema. Acum am observat din nou marirea ganglionilor in partea dreapta a capului, au inceput niste dureri de cap fff suparatoare si dese. Mai am unul in partea stanga pe gat care uneori apare, alteori dispare.Medicul de fam mi-a zis de ganglioni ca pot fi tot de la toxoplasma si sa le dau pace, pt ca la cate tratamente am facut murea si un cal, dar eu la 54 Kg si 1.68. As dori sa stiu ce sa le mai fac, ganglionii sunt moi, dar cand ma doare capul simt ca de acolo vine durerea si ii simt fierbinti. La ultimele analize facute de 2 sapt mi-au iesit valori mai mici la euzinofile si la limfocite. Are vreo legatura? Nu stiu carui tip de medic sa ma adresez, ce analize s-ar mai putea face. Daca este vreun medic care sa ma ajute cu un sfat, multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.