ACID FOLIC

03-10-2009
catalina_200574
Nu este medic/terapeut
catalina_200574
Buna,
Sunt insarcinata in 9 saptamani, am 35 de ani, am tot avut probleme cu sangerari deoarece sarcina era 1/3 dezlipita, in prezent fac tratament si repaos la pat, si iau un tratament cu utrogetsan 6 pe zi si nospa, la ultima ecografie mi - spus ca este spre bine, sunt putin nedumerita de ce medicul meu nu mi-a prescris sa iau Acid Folic, ca la toata mamicile am auzit ca au luat acest medicament, mai ales ca lipsa lui din organism da unele malformatii grave la bebe.
Ma poate ajuta cineva cu sfaturi, sau cu o sugestie.
Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
05-10-2009, ora 03:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Da, în mod normal medicii prescriu acid folic şi vitamina B12. Probabil dvs. a uitat să vă precrie sau dânsul nu consideră necesar acest aport de vitamine. Totuşi, vb cu dânsul şi întrebaţi-l de ce...comunicare poate rezolva tot!

P.S. Vă doresc un copil minunat şi multe binecuvântări!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
05-10-2009, ora 18:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu te sfatuiesc sa iei acid folic, am scris de mai multe ori pe aici de ce in mod detaliat.
Ce sti tu si lumea vine din reviste si ziare si este o propaganda fara logica si daunatoare.

forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=107id_cat=29id_prod=31656anc=102876

Acidul folic este peste tot in mancare, cel de la industria farmaceutica nu este este identic cu cel natural si inhiba multe procese in corp PRODUCAND probleme si nu rezolvandu-le. Daca il iei vei avea si mai multe riscuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul