3 medici dermatologi nu mi-au dat un diagnostic sau tratament

11-08-2008
mateicamelia30
Nu este medic/terapeut
mateicamelia30
din data de 15 februarie 2007, mi-au aparut pe piele dupa baie multe pete de culoare roz.am mers la medic cam dupa o saptamana deoarece petele care apareau la baie setransformase in bubite, care se decojeau.atunci medicul mi-a dat un tratament pentru piele uscata Neutrogena, Lucoid.in luna aceea am ramas insarcinata tratamentul insa nu a dat roade, petele aveau aspect de" pecingine" am intrerupt tratamentul cu Lucoid la sfatul mediculuio alt diacnostic "de la sarcina" ;am nascut dar petele maroni au ramas pe maini in jurul coatelor si pe genunchi mai pronuntate
va rog spunetim ce sa fac petele dupa corpul meu atrag atentia la medici din buzau nu mai apelez, nu stiu daca este de vina pregatirea sau pur si simplu sistemul ?
din cea ce am citit cred ca e vorba de" pitiriazis vezicolor" care ar fi tratamentul in boala aceasta la medic nu mai merg dar ma gandesc ca am doar 23 de ani si nu as vrea sa raman cu pete
va rog ajutatima!
9 comentarii
0
11-08-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
pt ca ati pierdut incredere in dermatologi eu va propun altceva, analiza cu o lampa speciala..se numeste lampa WOOD...care spune daca e pit versicolor sau nu si daca nu este, ne spune de ce natura este hiperpigmentarea, (nu stiu daca se face in buzau)
dr akram salem
0
13-08-2008, ora 00:00
mateicamelia30
Nu este medic/terapeut
mateicamelia30
multumesc! nu cred ca se practica in buzau, sincer nu am auzit dar as fi curioasa sa aflu mai multe lucruri despre lampa WOOD, in ce oras se practica si care este tehnica ;si daca ati putea sa imi spuneti si un pret ar fi ok nu intotdeauna bani conteaza dar la mine mai conteaza si asta, fetita mea are niste probleme de sanatate si ea e pe primul plan, eu daca se mai poate la varsta de 5 luni a fost diagnosticata cu chisturi ovariene mergem la bucurest la control la 2 luni si va dati seama ca e mult mai important pt mine sa imi fac puiu bine, dar as vrea sa ajung la un consultdaca nu e prea scump
multumesc inca o data dr akram salem!
0
13-08-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
v am trimis un mesaj personalizat.
0
14-08-2008, ora 00:00
mateicamelia30
Nu este medic/terapeut
mateicamelia30
se fac programari?in jurul datei de 20 -08-ajung la control cu fetita dar nu stiu o data exacta depinde de medicul care o tine sub observatie cum as putea sa va contactez? nu stiu foarte bine bucurestiul asa ca v-as ruga daca se poate sa imi trimiteti o adresa completa a clinici dv, vad ca scrie ceva de zona mall vitan acolo este clinica?
va multumes inca o data
0
14-08-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
www.cutismed.ro...aveti toate informatiile pe site
numai bine
0
15-08-2008, ora 00:00
mateicamelia30
Nu este medic/terapeut
mateicamelia30
multumesc din suflet deja imi imaginez cum pilea mea o sa fie ca inainte mi-ati dat incredere in mine dinou
o sa va contactez pe nr de tel de pe site imediat cum o sa aflu cand am programarea pentru ecografia fetitei
multumesc inca o data dr akram salem
0
04-09-2008, ora 00:00
mateicamelia30
Nu este medic/terapeut
mateicamelia30
domnule doctor rezultatele la analize le aveti, vad ca petele mele se extind au inceput sa apara si pe burta, ati avut dreptate cele albe sunt petele,
mai am o gugaminte imi puteti trimite o lista de preturi pentru ginecologie si analize, doua prietene vor sa faca control si papanicolau;am vorbit cu mai multe persoane despre clinica dv si cred ca fiind la inceput v-ar prinde bine sa va faceti cunoscuti mai ales ca marea majoritate se feresc sa mai mearga in buzau la medic, aici spaga este cat un consult dar nici cu spaga nu isi dau interesul asa cum ati facut dv.astept rezultatulsi o lista cu preturi pentru consultati daca se poate akram salem
0
05-09-2008, ora 00:00
mateicamelia30
Nu este medic/terapeut
mateicamelia30
multumesc !o sa dau nr de tel.
astept rezultatele ;sigur apar noipete in zona abdomenului si chiar si cele existente pe maini par sa se inmulteasca, ma gandesc sa nu fie pe sistem nervos, sunt intr-o stare mai agitata dar o sa treaca
multumesc inca o data si o sa am rabdare
0
28-10-2008, ora 12:56
popescu violeta
Nu este medic/terapeut
popescu violeta
ai incercat la dr DRAGOMIR ? ESTE DERMATOLOG F F F BUN. O GASESTI IN POLICLINICA 23 AUGUST SAU CLINICA SANTE IN BUZAU. EU ZIC CA MERITA SA INCERCI. ITI DORESC NUMAI BINE.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •