2 noduli la colul uterin

28-11-2010
anaiulia
Nu este medic/terapeut
anaiulia
Buna seara. In urma cu cateva zile, am descoperit, facandu-mi igiena zilnica, la colul uterin, sau chiar la varf, daca ma exprim bine ca si doua bubite, sau nodule, in partea dreapta. Nu stiu daca e normal, dar as dori daca se poate sa-mi dati un raspuns. In urma cu cateva luni am facut testul papanicolau si nu am avut probleme referitoare la cancerul de col uterin. Tin sa mentionez ca folosesc anticonceptionale Triregol cam de un an si ceva si am niste scurgeri destul de mari dar nu sunt urat mirositoare doar ca sunt destul de abundente. Astept un raspuns daca se poate.
5 comentarii
0
30-11-2010, ora 17:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pilulele, din pacate, nu te pot apara de bolile cu transmitere sexuala.mergi la ginecolog din nou si fa si un examen al secretiei vaginale.
0
30-11-2010, ora 19:35
anaiulia
Nu este medic/terapeut
anaiulia
Multumesc pentru raspuns, mi-am facut o programare si o sa merg la ginecolog. Dar vreau sa spun ca relatii sexuale am doar cu sotul meu asa ca nu stiu ce sa spun referitor la bolile cu transmitere sexuala.Crede-ti ca am o problema grava?
0
01-12-2010, ora 16:16
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu ai probleme grave, mai ales ca ai facut recent testul papanicolau.stai linistita, e posibil chiar sa nu ai nimic, ceea ce simti tu la deget poate ca este doar mucoasa.de asta nu ma pronunt si ai facut bine ca ai deja programare, trebuie sa te urci pe masa si medicul sa vada clar ce e acolo...
0
01-12-2010, ora 17:29
anaiulia
Nu este medic/terapeut
anaiulia
Sa speram ca e doar o impresie a mea, dar cred ca sunt obsedata de bolile astea. Dar oricum va multumesc din suflet si maine dupa ce vin de la control o sa va spun daca am ceva probleme sau nu. Azi mi-am facut si toate analizele de sange, scaun, urina am cerut sa-mi faca tot. Dar si la astea numai maine primesc rezultat. Cred ca macar odata pe an sunt bine facute. Multumesc inca o data.pe maine!
0
02-12-2010, ora 18:44
anaiulia
Nu este medic/terapeut
anaiulia
Buna seara d-na dr. Balcan, am fost la ginecolog si am doar o raceala netratata, o infectie si mi-a dat un tratament pt 7 zile.in concluzie m-am speriat degeaba. Referitor la ce am spus ca simt cu mana, mi-a spus ca sunt ceva urme de la nastere.am un baiat de 5 ani. Analizele pe care le-am facut au iesit si ele bine, am doar lipsa de calciu si magneziu.daca imi puteti recomanda ceva, ar fi bine. Multumesc oricum pt raspuns, e bine cand te simti rau ca cineva sa-ti fie alaturi!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: