2 masele cariate: una e mai mult, la alta mai putin

23-08-2011
lynes
Nu este medic/terapeut
lynes
Buna!am 13 ani si am 2 masele cariate.Prbolema este ca ala una e mai mult, la alta mai putin.Culmea este ca la aia cu mai multa carie, nu ma doare deloc.Ce poate fi?!Iar la aia cu carie mica, ma doare tare.Am fost la dentist dar am fobie de stomatologi mai rau ca de moarte!Si s-a uitat si a zis ca nu e grav, nu e mare caria, dar ma trimis sa-mi fac o radiografie, a zis ca trebuie pusa o plomba, dar mama a zis ca radiografia trebuie pentru ca sa vada unde e localizat nervul.Dece?Ce treaba are cu nervul?!Eu mor de frica, si mama a mai zis ca daca nu o ratez, pentru ca mie frica, se poate duce puroiul la creier si mor.E adevarat?Ce sa fac?Este posibil sa imi scoata nervul?Am fobia de cand in clasa 1a-2a mi-au scos toate maselele si cateva radacini si m-a durut tare, asa ca am ramas cu traume de stomatologi, Ce imi recomandati?Dece ma doare si cu cealalta carie, mai mare, trebuie facuta, chiar daca nu ma doare, nu?Trebuie scos nervul?
2 comentarii
0
23-08-2011, ora 12:16
lynes
Nu este medic/terapeut
lynes
Apropo, la aia putin cariata, ma doare mai rar.Adica, o data pe zi, asa deodata, apoi tine 5 minute si gata, cam asta e tot.VA ROG RASPUNDETI!
0
23-08-2011, ora 13:06
registratura
Nu este medic/terapeut
registratura
BUNA! Am avut o problema asemanatoare( CARII), si am fost multumita de STOMATOLOGII de la centrul medical OPTIM SANO. din Salcamilor nr.6A.(tel: 021/210.01.80, 0728.00.97.11 succes!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul