2 dureri

16-03-2007
aiwamarius
Nu este medic/terapeut
aiwamarius
buna seara! Am 2 probleme. Imi place mult sportul, de vreo 2 saptamani m-am apucat de exercitii cum ar fi genoflexiuni, flotari abdomene... Am facut si cate 100 genoflexiuni dintr-o data.Pe zi faceam 300 genoflexiuni.Acuma am ajuns sa fac doar 50/zi din cauza ca am o durere in spatele genunchiului drept (articulatie sau cum se numeste) si nici nu pot sa merg ca ma doare.Sunt sigur ca este de la genoflexiuni.A 2-a problema este ca dupa ce depun efort mare cum ar fi genoflexiunile si flotarile ma ia o durere de cap deci din spatele capului pleaca si apoi se extinde in tot capul si dureaza cam 10 min.Ce ar trebui sa fac sa scap de aceste dureri?Am uitat sa precizez, am 19 ani. Multumesc!
1 comentarii
0
17-03-2007, ora 00:00
dr Emmy
Identitate neconfirmată
dr Emmy
aiwamarius, sincer sa-ti spun, nu stiu de ce tinerii vor sa exagereze, pt ca exagerarea nu merge niciodata departe, asa cum s-a si dovedit in cazul tau.iti recomand o mica pauza, timp in care sa-ti faci o ecografie la genunchi si regiunea poplitee (in spatele genunchiului) pt a vedea daca s-a format un chist local.S-ar putea ca in aceas timp sa-ti treaca si durerea de cap-exista asa numita durere de cap la efort fizic exagerat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.