2 cosuri, forunculi (seamana cu asa ceva) pe penis

18-08-2011
haterxx
Nu este medic/terapeut
haterxx
Buna ziua. Am 19 ani, sex M si am inca din iunie 2 'cosuri' pe penis('trunchi) de culoare visinie.(am dat search la foruncul pe google si la imagini acei forunculi semanau izbitor cu ce am eu).
Mentionez ca am o pilozitate accentuata si dupa 17-18 ani a inceput sa imi creasca par si pe trunchiul penisului. De fiecare data cand imi iesea un fir de par imi iesea si un cos care nu trecea pana in momentul cand firul de par nu iesea ' la lumina'.Oricum durau cateva zile, in schimb 'cosurile' actuale sunt cronice. Fiind foarte ocupat cu BAc-ul si mai apoi cu jobul de vara si studiul ptr scoala de soferi am neglijat problema pana acum. Am 2 zile de cand m-am dat cu BAneocin crezand ca e un simplu cos dar fara nici un rezultat. Acea crema cicatriza dar dedesupt infectia continua si se umplea de puroi din nou. Se observa mai ales din cauza unui foruncul o inflamatie accentuata a penisului. Ma afecteaza emotional profund.
Vreau sa rezolv de urgenta problema :). Din alte posturi de pe net am inteles ca e posibil sa am un stafilococ or ceva de genul. Deci exista riscuri, nu e de joaca.
Problema e ca nu stiu la cel de doctor trebuie sa apelez : dermatolog? E o afectiune a pielii dar poate e o problema cu locatia cu pricina( JOS acolo :)) ). Multumesc pentru intelegere! Va rog ajutati-ma cu un raspuns cat mai repede, sa rezolv zilele astea. :( Nu am pe cine sa intreb. Parintii mei sunt ignoranti.Le-am zis ce ma doare dar imi rad in nas si nu ma ajuta cu un raspuns pertinent.
3 comentarii
0
18-08-2011, ora 16:29
haterxx
Nu este medic/terapeut
haterxx
cineva? va rog. :)
0
18-08-2011, ora 17:17
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Imi pare rau ca parintii tai nu vor sa te ajute..va trebui sa mergi la dermato-venerolog, sau daca ai medic de familie sa-ti dea trimitere, ca sa nu te coste consultatia..bafta..
0
18-08-2011, ora 22:11
haterxx
Nu este medic/terapeut
haterxx
Multumesc mult :D E tot ceea ce aveam nevoie. Nu mai trec pe la medicul de familie, maine merg direct la control. Multumesc :D:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.