tratament duphaston - daca nu imi vine ciclul?

27-10-2010
jane-ana
Nu este medic/terapeut
jane-ana
Buna ziua, as avea o nelamurire daca ma poate ajuta cineva...acum 2 luni am ramas insarcinata si nu ma simteam bine am fost la medic mia dat niste pastile sa iau dar din pacate nu am avut noroc :( sarcina sa oprit din evolutie.Am fost mia facut chiuretaj dupa care dupa o sapt am fost din nou la medic ca mia ramas niste resturi sau un cheag de sange din cate am inteles si uteru meu e mai pe spate a trebui sa ma internez din nou sami faca o dilatatie.dupa ce am iesit din spital mam simtit bine doar ca a trecut ceva vreme si nu mi-a mai venit ciclu deloc am fost la medic acum o sapt ma pus la ecograf a zis ca nu vede nimic neregula si mia dat 5 zile de tratament cu Duphaston dupa care a zis ca daca nu imi vine ciclu sal sun.Sunt la a 4a zi dupa Duphaston si nimic am dureri mari de burta dar mi frica ca poate nu imi vine ce sa fac??Daca nu imi vine dupa pastilele astea ce ar putea sami mai faca ca sincer dupa cate am experimentat nu mai pot de frica :(((((((((( va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.Multumesc..o zi buna
4 comentarii
0
28-10-2010, ora 08:37
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sangerarea nu apare IN TIMP ce luati Duphaston, ci dupa ce il opriti. In medie, cam in a 4-a zi.
0
28-10-2010, ora 22:57
jane-ana
Nu este medic/terapeut
jane-ana
D-nu doctor sunt deja la a 5-a zi si nimic daca nu imi vine nici dupa tratamentu cu Duphaston ce se mai poate face??sincer mi frica am niste emotii mari.Va rog sa ma ajutati..
0
02-11-2010, ora 00:46
jane-ana
Nu este medic/terapeut
jane-ana
Va implor sa ma ajutati si pe mine is la a 8a zi si nu mia venit ciclu am sunat medicul meu si mia zis ca trebuie din nou sami faca o dilatatie sunt disperata nu mai vreau inca una :(( ce se mai poate face sa ma ajute careva va rog din inima :(( AJUTORRRR :((
0
02-11-2010, ora 22:35
jane-ana
Nu este medic/terapeut
jane-ana
imi rasp si mie cineva...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: