-menstruatie mai devreme cu 6 zile-

06-08-2008
axi
Nu este medic/terapeut
axi
Buna ziua, am inceput sa iau anticonceptionale Marvelon21, ( dupa o pauza de 6 luni), (am varsta de 40 de ani), si am constatat ca mi-a venit menstra mai devreme cu 6 zile( decat ar fi trebuit normal), si deci a-s mai avea de luat inca 6 pastile de marvelon. Nu stiu ce sa fac-sa continui sa iau pastilele, sa ma opresc? daca nu mai iau in continuare restul de pastile ramase, atunci cand incep sa iau alt blister nou? ( mai am de mentionat ca luna anterioara, mi-a venit mai devreme ciclul cu 16 zile- dar am avut si am o viata mai stresanta decat deobicei, foarte solicitanta nervos). Pana luna trecuta, nu am avut nici o dereglare menstruala. ( acum o luna la un examen ecografic al ovarelor si uterului- nu s-a evidentiat nimic anormal). Si mai prezint niste intepaturi, dureri la nivelul sanului stang mai ales, ( in timpul menstrei dar si in afara ei)la cel drept mai putin( fara a se evidentia nimic la palpare), si zona subratului stang mai ales. Va multumesc anticipat pentru raspuns. O zi cat mai frumoasa!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.