Fiere lenesa...?

30-12-2008
gamalina
Nu este medic/terapeut
gamalina
Buna ziua, problema mea este urmatoarea:am niste stari de rau manifestate prin:uscarea gurii, gust amar, mi se invinetesc si unghiile, stari de frig si simt cu se accelereaza si bataile inimii, dureri in capul pieptului care apoi se lasa spre burta si in final am scaune moi.Mi se intampla asa cand plec cu masina la drum, cand merg in supermarketuri sau dupa ce mananc.Mi s-a depistat virusul Helicobacter Pylori si am urmat un tratament dar degeaba, iar acum in urma unei ecografii mi s-a spus ca am si o "fiere lenesa".Acum urmez un nou tratament.Eu mananc foarte putin si asta pentru ca ma satur foarte repede si nu pot manca orice pentru simt ca mi se face rau.Imi doresc sa fiu si eu o persoana normala, sa pot manca orice fara sa mi se faca rau.Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat ca uneori simt ca nu mai rezist.
Va multumesc din suflet!
6 comentarii
0
30-12-2008, ora 13:57
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Alina dar medicul ce spune?Ce tratament ti-a dat pt fiere.De Helicobacter poti scapa dar cu tratament intensiv de antibiotic in functie de schema medicala indicata de medic.Pt fiere sunt medicamente care ajuta la functionarea in limite normale dar cel mai bine este sa te indrume un medic.Mai sunt si ceaiuri din plante care te pot ajuta ex.fierea pamantului(nu stiu termen medical ).
In ceea ce priveste faptul ca nu poti manca orice eu zic ca este de la helicobacter nu neaparat de la fiere.Dar un examen la stomac ai facut?
Numai bine
0
30-12-2008, ora 19:02
gamalina
Nu este medic/terapeut
gamalina
Pt Helicobacter am urmat un tratament, ideea e ca in timpul tratamentului totul a fost mai bine insa dupa, la ceva timp au reaparut aceleasi simptome.Momentan urmez un tratament pentru fiere cu Rowachol si Enterolactis timp de 3 saptamani si apoi ma duc la un nou control.Am facut doar o ecografie generala in urma careia mi s-a spus de "fierea lenesa".
Va multumesc din suflet pentru acest mesaj si va doresc un an nou mai bun!
0
30-12-2008, ora 20:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
gamalina, da un click pe id-ul meu si citeste subiectul deschis de mine despre helicobacter pylori!!Vei gasi multe mesaje cu anumite tratamente si nu numai!!
Pup arena
Numai bine
0
31-12-2008, ora 10:07
gamalina
Nu este medic/terapeut
gamalina
Multumesc pentru mesaj jaquelinne, am intrat pe id-ul tau si am aflat lucruri noi si foarte interesante.
Multumesc mult, noul an sa-ti aduca multa sanatate si tot ce e mai bun si mai frumos din lume!
0
01-01-2009, ora 16:13
dava
Nu este medic/terapeut
dava
Si de ce credeti ca un preparat este absolut normal sa fie bune pentru ca este NATURAL 9sau naturist)?
Vreti exemple de preparate ABSOLUT naturale OTRAVITOARE?
1. Cucuta
2.Matraguna
3. Uraniul
4. Veninul de sarpe
5. Curara
6. Alcoolul bine distilat
7. Oxidul de carbon
8.Azotul din aer
Etc, etc.
De ce credeti ca majoritatea doctorilor trateaza cu medicamente?
Pentru ca se stie ce ceontin, ce efecte pozitive au si CE EFECTE SECUNDARE AU.
De ce nu trateaza de obicei cu ceaiuri:
1.Pentru ca nu se stie ce substante contin(variablitate mare in functie de locul de cultura, cantitatea de precipitatii, incarcatura cu toxice a precipitatiilot, timplu de recoltare, modul de pastrare a palntei, modul de uscare, cantitatea de planta din ceai, durata de contact cui apa, temperatura apei de fierbere m, etc etc)
Pemtru ce nu se stie ce fecte secundare pot avea SUTELE de substamnte continute intr-un ceia.

Daca un medic v-ar prescrie o suta de tablete de 3 ori pe zi, at izice ca e nebun?
Daca v-ar presctie 3 can ide ceai pe zi (adica tot cam o suta de substante diferite ) ati zice ca e NATURIST si ca va trateaza foaaarte bine?
0
01-01-2009, ora 20:43
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cu multa placere gamalina ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici