Aparitie in zona anala

04-05-2009
DODY_28
Nu este medic/terapeut
DODY_28
Buna! De mai multa vreme( de cativa ani buni, acum am 30) am remarcat ca in zona anala am ca o carnita de culoare deschisa pe care o pot simti foarte bine la spalat. Nu ma doare si nu pot spune ca ma deranjeaza in vreun fel, doar ca nu mi se pare normal sa fie acolo. Am citit despre hemoroizi si polipi hemoroidali, dar nu am simtomele descrise acolo.Precizez ca sunt insarcinata in luna a 8-a si s-a intamplat sa am constipatie in timpul sarcinii, mai ales prin lunile 4, 5, insa aceasta nu mi-a creat fisuri anale, sangerari sau dureri.Cum as putea face sa se retraga acea carnita si la ce m-as putea gandi?Sa fie vorba de vreun polip hemoroidal fara sa am simtomele specifice?In cazul acesta cum ar trebui sa procedez ?Exista vreun tratament naturist care m-ar ajuta?Nici nu stiu la ce fel de cabinet medical as putea sa ma prezint, ca de domeniul ginecologiei nu este. Rog o persoana avizata sa ma ajute cu un raspuns, eventual cu o lamurire. Va multumesc si va doresc multa sanatate.
4 comentarii
0
04-05-2009, ora 23:43
petruel
Nu este medic/terapeut
petruel
Este la cluj un domn in varsta care cam de prin ani 70 elimina tot felul de "negi" cred ca ce ati spus se incadreaza in ideea asta... face asta cu RISC ZERO... VA DAU UN LINK, MERITA CITIT http://www.cetateanulclujean.ro/articol.php?id=1078
eu personal mi-am eliminat de pe fata vreo 3 negi, mama mea tot asa, si sotia mea, si cam in ulimii 10 ani am o groaza de neamuri si cunostinte care si-au eliminat asaceva.
MERITA INCERCAT !!! DACA VEDE BATRANUL ASTA ITI SPUNE DACA E VORBA DESPRE ASTA
sa va dau si un numar de telefon si il puteti suna si sa-i cereti detalii 0264458199

Daca e vorba de asaceva la dvs., dar merita citit articolul pe care vi l-am recomandat
0
05-05-2009, ora 10:49
taisia
Nu este medic/terapeut
taisia
Buna!
Nu sunt medic, dar nu cred ca trebuie sa te sperii, multe femei dupa nastere raman cu asa ceva (am si eu si sunt destul de batrana, nu m-a deranjat niciodata si nici nu m-am dus la chirurg). Asteapta sa nasti si dupa aia daca vrei poti sa faci ceva, mie mi s-a spus ca este din cauza presiuni pe care e exercitat-o copilul asupra colonului. Dupa ce nasti medicul ginecolog iti va spune ce trebuie sa faci.
0
07-05-2009, ora 13:13
DODY_28
Nu este medic/terapeut
DODY_28
VA MULTUMESC FRUMOS PENTRU RASPUNSURI SI VA DORESC MULTA SANATATE!
0
07-05-2009, ora 13:26
taisia
Nu este medic/terapeut
taisia
Buna!
Nu te mai speria din orice, dar ai grija sa nu te constipi, stiu ca este greu, dar se poate.
Sanatate multa si nastere usoara!
Te asteptam sa ne spui cum e mamica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: