Vreau sa ramin insarcinata

05-07-2009
faraonul
Nu este medic/terapeut
faraonul
Am 36 de ani am fost operata de uter bicorn o trompa este slab pozitiva si cealalta trompa negativa pot sa incerc inseminare sau fiv acuma mi se monitorizeaza ovulatia
3 comentarii
0
07-10-2009, ora 00:14
gabrielc1971
Nu este medic/terapeut
gabrielc1971
Am 38 de ani şi doresc să am un copil am fost cu soţia chiar şi la inseminare şi nu am avut rezultatele dorite, ce pot face că suntem disperaţi
0
08-10-2009, ora 08:22
lili76
Nu este medic/terapeut
lili76
buna, si eu am aceiasi problema, am33ani si ne dorim un copil dar nici un rezultat de 5 ani, am facut tratament si eu si sotul, deoarece acu 2 ani mi sa gasit chisturi pe ovare am facut trat poi i/sa facut sotului analiza spermei din care doctorita mi/a precizat ca e problema de la sot find activi doar 35% spermatozoizi activi si din acest motiv nu pot ramane insarcinata, ni sa dat trat la amandoi si am repetat de3 ori si uite a trecut 1 an si tot fara rezultat, nu stiu in cine sa mai am incredere ca fiecare medic iti da cu parerea si te pune in situati in care nu sti cum se pot rezolva, va multumesc, daca stiti careva vreo rezolvare ajutatima pt imi doresc enorm de mult un bebe si nu stiu cum sa fac
0
01-03-2010, ora 11:43
luiza:P
Nu este medic/terapeut
luiza:P
Eu cred ca o femeie trece prin destule in viata ca sa mai aiba si probleme in departamentul acesta deasta vreau sa incerc sa va ajut cum pot eu mai bine.
Dintre toate centrele de care am auzit sincer centrul VIVAMED, situat in Brasov pe strada Matei Basarab 33, care este alcatuit din cabinete de Obstetrica-Ginecologie si un Laborator de Reproducere Umana Asistata mi se pare raspunsul la foarte multe probleme.
Doriti un copil? Nu ezitati va rog pentru ca echipa de medici ai acestei clinici are la dispozitie aparatura si tehnologie de ultima generatie in materie de specialitate, totul intr-o contructie moderna si extrem de bine utilata.
Pe cuvant, doamna dr. Lupu Gabriela de la centru i-a ajutat pe sora mea si pe sotul ei sa conceapa un bebelus si sunt sigura ca va poate ajuta si pe voi.
Toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •