Dureri foarte mari de burta! Urgent, va rog ajutor!

15-08-2014
ellamaxim
Nu este medic/terapeut
ellamaxim
Buna ziua! Incepand de ieri, am inceput sa am foarte mari dureri de burta, si de fiecare data ma duc la baie si fac putin treaba mare. Se intampla poate si de 15 ori maxim sau poate putin mai mult pe zi. Azi e a doua zi, si la fel. E adevarat ca in urma cu o zi sa am durerile nu am mancat aproape deloc, si la fel si pana acum, dar am mancat ca sa imi tina de foame. Durerile sunt foarte mari, ma strang de burta, respir greu si imi simt cum inima imi bate tare uneori cand apar durerile. Nu am mai patit pana acum, , nu pot sa imi dau seama acum ce mi se intampla de fapt. Uneori am avut si senzatii ca nu puteam sta pe picioare. Va rog mult un ajutor, cam ce ar putea sa fie si daca o sa am in continuare asta sa ma duc la urgenta? Mentionez ca nu iau anticonceptionale si nu am luat nici acum nici un fel de medicament pentru ameliorarea durerii. Mai mentionez ca sunt si fumatoare, iar incepand de ieri trec si prin probleme de tip emotional. Noaptea dorm bine nu am avut probleme. Am doar 21 de ani.
3 comentarii
0
15-08-2014, ora 22:42
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Consider ca e necesar sa mergeti la serviciul de urgenta pentru un consult si investigatii.
Va rog nu amanati.
Cu respect si stima:
dr Petre Muresan
0
15-08-2014, ora 23:08
ellamaxim
Nu este medic/terapeut
ellamaxim
Va multumesc din suflet pentru raspunsul dvs atat de prompt. O seara placuta!
0
16-08-2014, ora 13:10
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa plăcere va stau la dispozitie oricând aveţi nevoie sa mă întrebaţi ceva.
Cu stima :
Dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  •